Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
  Gdzie: Katowice
  Kossutha 11
  Kiedy: od 03-07-2018 09:00
  do 30-08-2018 18:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Umysł
  Tel:32 254 60 98
  E-mail:sekretariat@mbp.katowice.pl

  Lato z Książką 2018

  LATO Z KSIĄŻKĄ to akcja dedykowana młodym miłośnikom książek, która ma ponad dwudziestoletnią tradycję. W lipcu i w sierpniu, w czasie wolnym od zajęć szkolnych, młodzi czytelnicy uczestniczą w Bibliotece w rozlicznych warsztatach artystyczno-literackich, warsztatach muzycznych, zajęciach parateatralnych, sesjach czytelniczych (wspólnym czytaniu), podchodach literackich, grach literackich, spotkaniach autorskich, spacerach miejskich powiązanych z ważnymi miejscami kulturalnymi. Każdorazowa edycja akcji niesie z sobą inną, unikatową tematykę przewodnią i specjalnie wybrane na ten czas książki do czytania. Przybliżamy kulturę czytania poprzez spotkania z autorami i ilustratorami, opowiadaczami, artystami, muzykami, bo czytania nie trzeba się bać. Tegoroczne Lato z Książką poświęcimy słowom i literom.

   

   

  W bibliotecznym Laboratorium SŁOWA będziemy badać litery, wyrazy, sylaby, w różnej postaci i formie. Podejdziemy do nich artystycznie, odkrywczo, filozoficznie oraz nadamy im nowy wygląd i kształt. Skupimy się zarówno na słowach pisanych, jak i mówionych. Zadbamy o gimnastykę języka i dowiemy się, co on całymi dniami robi za zębami? Dajemy słowo wędrówki nie będą nudne, lecz zabawne a czasem nawet przekomiczne i groteskowe.


  Lato z Książką to ponad 200 spotkań z książką, które odbywają się każdorazowo w prawie dwudziestu filiach bibliotecznych, w tym w bibliotece szpitalnej. W ramach działań współpracujemy z instytucjami kultury na terenie aglomeracji śląskiej, wydawnictwami książkowymi i firmami dla których kultura i czytanie ma znaczenie.

   

  LATO Z KSIĄŻKĄ
   

  • 3 lipca - 30 sierpnia
  • wtorki, środy, czwartki

  Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filiach bibliotecznych, które zostaną zamieszczone w planie akcji LATO Z KSIĄŻKĄ.

   

  Na spotkania zapraszają:

  We wtorki i czwartki zaprasza:

  Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

  Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

   

  Więcej informacji dostępnych na stronie Biblioteki: www.mbp.katowice.pl