Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Katowice
Mikołowska 26
Kiedy: od 20-06-2016 10:00
do 14-08-2016 21:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:509 300 987
E-mail:biuro@szafagra.org

Lato w Teatrze z fundacją Szafa Gra

Fundacja Szafa Gra, Pałac Młodzieży w Katowicach oraz Teatr Śląski zapraszają dzieci i młodzież w wieku od 13 do 19 lat do wzięcia udziału w dwutygodniowych wakacyjnych warsztatach "Lato w Teatrze"!

 

Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy na nabór uczestników do Pałacu Młodzieży w Katowicach, 20 czerwca!

Interesujesz się teatrem? Chcesz stanąć na deskach teatralnych? Rozwijać swoją pasję? To te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

 

Motywem przewodnim warsztatów będzie zabawa - bojki i bery.

Zajęcia będą odbywały się przez dwa tygodnie w terminie od 1 do 14 sierpnia w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Dwutygodniowy cykl warsztatów zakończy się pokazem wspólnie stworzonego spektaklu.

W ramach Lata w Teatrze proponujemy warsztaty:

  • Reżyserskie
  • Aktorskie
  • Muzyczne
  • Choreograficzno - taneczne
  • Scenograficzno - kostiumowe

Szczegóły wkrótce!

Kontakt:

Mail: biuro@szafagra.org

Tel.: 509 300 987

Media: 507 702 727

 

 

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski - 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

Podobnie jak rok temu, został wydzielony moduł Lato w teatrze + przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 11 ośrodków.

W tegorocznym programie weźmie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.