Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Miejski
  Gdzie: Gliwice
  Nowy Świat 55 - 57
  Kiedy: od 08-12-2018 16:00
  do 13-01-2019 15:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 19,00
  do 24,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 230 49 68, 32 231 80 38
  E-mail:bow@teatr.gliwice.pl

  Królowa Śniegu

  Teatr Miejski w Gliwicach przygotowuje kolejną premierę dla młodych widzów. Będzie to 'Królowa Śniegu' według baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Premiera zaplanowana jest na 8 grudnia 2018 roku.

   

   

  Zapraszamy na opowieść o losach dwojga dzieci - Gerdy i Kaja. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Wychowywany przez ubogą Babcię Kaj dostrzega i wyolbrzymia różnice, pomiędzy nim a koleżanką. Staje się zazdrosny i złośliwy. Czy jest złym chłopcem? A może to odłamek zaklętego przez Królową Śniegu lustra wpadł mu do oka? Lustro zniekształca obraz świata. Jego fragmenty, podobno, spadły z nieba i zatruły radość.  

  Kaj postanawia zmierzyć się z Królową Śniegu. Jednak tajemnicza władczyni zdobywa przychylność chłopca i staje się jego opiekunką. Gerda wyrusza na poszukiwanie Kaja.

  Spektakl to sceniczna interpretacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena. Historia o przyjaźni i oddaniu, strachu i odwadze, a także zazdrości, chciwości i bogactwie, którą realizatorzy opowiedzą za pomocą teatru plastycznego, teatru formy i ruchu. Całości dopełnią piosenki i multimedialne projekcje. 

   

  Reżyser Przemysław Jaszczak jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie/ Filii we Wrocławiu. Debiutował 'Brzydkim Kaczątkiem' w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu w 2013 roku. Wyreżyserował spektakle w wielu polskich teatrach m.in. w Teatrze Polonia w Warszawie, Teatrze Pinokio w Łodzi, Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze, Teatrze im. Andersena w Lublinie, Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Ma na koncie przede wszystkim realizacje familijne oraz młodzieżowe.

  Muzykę do 'Królowej Śniegu' przygotowuje znakomity kompozytor Piotr Klimek. Jego utwory baśniowej towarzyszyły podróży Misia i Tygryska, bohaterów spektaklu 'Ach, jak cudowna jest Panama', reż. Laura Słabińska (premiera 4 lutego 2017, na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach). Autorką scenografii i kostiumów będzie Aleksandra Starzyńska. Za ruch sceniczny odpowiedzialny jest Michał Ratajski.

   

  W spektaklu wystąpią aktorzy związani z Małą Sceną: Anna Moś, Cezary Jabłoński, Kornel Sadowski, a także Justyna Schabowska i Urszula Chrzanowska.

  Spektakl dla dzieci w wieku od 6 roku życia.

   

  • reżyseria: Przemysław Jaszczak
  • scenariusz i teksty piosenek: Magdalena Żarnecka
  • scenografia i kostiumy: Aleksandra Starzyńska
  • muzyka: Piotr Klimek
  • ruch sceniczny: Michał Ratajski
  • projekcje: Aleksandra Ołdak
  • obsada: Urszula Chrzanowska, Cezary Jabłoński, Anna Moś, Kornel Sadowski, Justyna Schabowska

   

  Prezentacje na Małej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 - 57
  06.12, g. 17.00 (pokaz przedpremierowy); 08.12, g. 16.00 (premiera); 09.12, g. 14.00 i 16.00; 06.01, g. 16.00; 12.01, g. 15.00; 13.01, g. 15.00