Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: OPERA NOVA w Bydgoszczy
  Gdzie: Bydgoszcz
  Marszałka Focha 5
  Kiedy: od 14-09-2018 11:00
  do 16-09-2018 17:00
  Cena: od 30,00
  do 80,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:52 325 16 55
  E-mail:bilety@opera.bydgoszcz.pl

  Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

   

  W roli tytułowej Marta Kwaśniak. fot.Marek Chełminiak
  ​​

   

  Jeśli jakieś dziecko nie widziało jeszcze krasnoludka to może zobaczyć i to siedem od razu ! 

  To już trzecia wersja tego tytułu prezentowana na scenie bydgoskiej Opery. Skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r. 'Królewna Śnieżka...', przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów , których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów. Obok tytułowych postaci w wersji baletowej pojawiają się także :Ptak, Lis, Żabka ,Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.

  Inscenizacja i choreografia  jest dziełem Henryka Konwińskiego. Ten znany twórca realizował liczne balety klasyczne i współczesne, wielkie widowiska, ale i kompozycje o charakterze studyjnym ; utwory  przeznaczone dla dzieci  inscenizuje ze szczególną dbałością . Scenograf , Anna Sekuła , wykreowała przepiękne kostiumy , oddające charaktery poszczególnych postaci i wkomponowała je w iście bajkową przestrzeń.

   

  Soliści i Balet Opery Nova tańcem i gestem snują opowieść ,oddają uczucia bohaterów, wyzwalają w widzach emocje : każą bać się Złej Macochy i jej świty , angażują w zabawę z rozbrykanymi krasnoludkami , które 'buszują' także na widowni ; uczą odczytywać język tańca. 

  Taka wizyta w teatrze muzycznym pozostaje niezapomnianym przeżyciem z dzieciństwa.

   
  Obok głównych postaci w wersji baletowej pojawiają się także : Ptak, Lis, Żabka , Wiewiórki, Niedźwiedź, Myśliwy, Dwór, Świta.
   

  Szczegółowy kalendarz spektakli znajdziecie na stronie Opery Nova.