Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
  Gdzie: Lublin
  Al. Racławickie 8/22B
  Kiedy: od 25-10-2017 09:30
  do 31-10-2017 11:30
  Cena: 17,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:81-532 16 28, 609 703 570
  E-mail:info@teatrandersena.pl

  Koziołek Kręciołek

  Kto ty jesteś? - Lublinianin. -Jaki znak twój? A zaskoczę Was, że … koziołek! - powtarza z dumą mieszkaniec miasta. Koziołek Kręciołek od lat zamieszkuje herb Lublina, a mieszkańcy z uśmiechem spoglądają w jego stronę za każdym razem, gdy mijają budynek ratusza. Pewnego dnia, herb zostaje opuszczony, widać tylko opadłą winorośl … Gdzie Koziołek Kręciołek pytają zrozpaczeni mieszkańcy?!
  Nie martwcie się, w przerwach między pozowaniem w herbie Lublina a reprezentowaniem miasta Koziołek chodzi do szkoły. Jest jednak trochę niesforny - zdarza mu się nawet zasnąć na lekcjach. Przytłoczony nadmiarem wiedzy przekazywanej przez panią od muzyki, przyrody czy polskiego tłumaczy: 'Jestem prostym koziołkiem, jeśli czegoś nie wiem - pytam'. Może nie posiada szerokiej wiedzy o świecie, ale doskonale zna za to Lublin! Wieża Trynitarska, Zamek Lubelski czy Brama Krakowska recytuje z pamięci miejsca, z których miasto powinno być dumne.
  Jednak Koziołek ma chęć uczenia się, chęć odkrywania tego, co nieznane. Postanawia wyruszyć w świat! Chcesz wyruszyć w podróż z Koziołkiem? Zapraszamy!
  Jak przebiegnie spotkanie warszawską Syrenką czy Smokiem Wawelskim? Czego nauczy Koziołka podróż do Warszawy? A czy Koziołek wyjdzie cało ze spotkania z tajemniczym wilkiem? Znając Koziołka Kręciołka i jego bujną wyobraźnię, na pewno wpadnie w tarapaty i przeżyje wiele przygód, zresztą przekonajcie się sami!

   

   

  Foto: Teatr Andersena

  tekst: Zbigniew Dmitroca
  reżyseria: Bogusław Byrski
  scenografia: Maciej Szymanowicz
  muzyka: Tadeusz Kulas
  wizualizacje: Bogna Warszawa

   

  Obsada:

  • Wioletta Tomica
  • Ilona Zgiet
  • Gabriela Jaskuła
  • Mirella Rogoza-Biel
  • Natalia Sacharczuk
  • Konrad Biel
  • Bogusław Byrski

  Najnowsza realizacja Teatru Andersena tworzona jest z okazji jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin.