Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
  Gdzie: Sierpc
  Gabriela Narutowicza 64
  Kiedy: od 10-11-2018 09:00
  do 30-11-2018 15:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Konkursy
  Tel:24 275 28 83
  E-mail:skansen@mwmskansen.pl, rezerwacje@mwmskansen.pl

  Konkurs plastyczny - Szopka betlejemska

  Wśród tradycji, obrzędów i symboli związanych z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia szczególne miejsce zajmują szopki betlejemskie. Wykonywane z wielką pieczołowitością już od średniowiecza, nieraz bardzo rozbudowane, te niezwykłe dzieła sztuki stanowiły formę opowieści o narodzinach Jezusa i najważniejszych wydarzeniach z nimi związanych. Jeszcze na początku XX wieku po mazowieckich wsiach chodzili kolędnicy z własnoręcznie wykonanymi szopkami. Składali gospodarzom życzenia świąteczne, a ich wizyty były wielce pożądane, miały bowiem zapewnić zdrowie i urodzaj w gospodarstwie na cały następny rok. Prócz Świętej Rodziny w szopkach umieszczano postaci aniołów, Trzech Królów, pastuszków i zwierząt. Organizując konkurs plastyczny 'Szopka betlejemska. Małe dzieło sztuki' Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu po raz kolejny zachęca dzieci i młodzież do kontynuowania tej pięknej tradycji.

   

   

  Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 15 lat - uczniów szkół podstawowych, wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, domów kultury i osób indywidualnych mieszkających lub uczących się na Mazowszu. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie i wykonanie przestrzennej szopki betlejemskiej. Praca nie może być podświetlona, a jej wymiary nie powinny przekroczyć 50x50x50 cm. Należy ją dostarczyć do 30 listopada 2018r. osobiście, bądź drogą pocztową na adres:

  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, 09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64,

  z dopiskiem 'Konkurs Szopka betlejemska'. 

  Do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony formularz oraz zgodę na wykorzystanie wizerunku dostępne na stronie mwmskansen.pl. Tam też znaleźć można regulamin konkursu i wszelkie dodatkowe informacje. 

   

   

  Zgłoszone szopki zostaną następnie ocenione przez komisję konkursową w jednej z dwóch kategorii wiekowych: 6-10 lat i 11-15 lat. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 7 grudnia 2018r. Nagrodzone prace podziwiać będzie można na wystawie pokonkursowej do końca lutego 2019r. 

  Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.