Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
  Gdzie: Sierpc
  Gabriela Narutowicza 64
  Kiedy: od 11-03-2019 09:00
  do 14-04-2019 15:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Konkursy
  Tel:24 275 28 83
  E-mail:skansen@mwmskansen.pl, rezerwacje@mwmskansen.pl

  Konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

   

  Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu ogłasza XIX edycję konkursu plastycznego 'Tradycyjna palma wielkanocna' adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, osób indywidualnych oraz twórców nieprofesjonalnych z terenu Mazowsza. Zwyczaj wykonywania palm świątecznych należy do najważniejszych elementów przeżywania Świąt Wielkanocnych. Zgodnie z tradycją musiały się w nich znaleźć zielone gałązki bukszpanu, barwinka, borówki i witki wierzbowe stanowiące symbol odradzającej się przyrody. Celem organizowanego przez skansen konkursu jest popularyzacja zanikających obrzędówi zdobnictwa ludowego. Zadaniem uczestników jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej z wykorzystaniem wyłącznie tworzyw naturalnych (z wyjątkiem chronionych gatunków roślin) i tradycyjnych form zdobniczych. Jej długość nie powinna przekroczyć 3 m. Prace mogą tworzyć zarówno grupy, jak i samodzielni wykonawcy.

  Do palmy należy przytwierdzić metryczkę zawierającą następujące informacje:

  • W przypadku zgłoszenia palmy przez szkołę/koło plastyczne/stowarzyszenie - pełna nazwa, adres, numer telefonu, adres mailowy, imię i nazwisko Wykonawcy/ów, klasa/wiek, imię i nazwisko opiekuna (praca indywidualna/ zespołowa)
  • W przypadku zgłoszenia przez osobę indywidualną - imię i nazwisko, miejscowość, numer telefonu, adres mailowy (praca indywidualna)
  • Określenie regionu, z którego pochodzi wzorzec palmy (np. palma z okolic Płocka; palma wileńska, itp.)

  Oceny nadesłanych prac dokonają osoby uczestniczące w imprezie plenerowej 'Niedziela Palmowa w skansenie' 14 kwietnia 2019 roku. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy.

   

  Prace należy dostarczyć do 8 kwietnia 2019 do godziny 15.30 do budynku G w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (ul. Narutowicza 64, 09-200 Sierpc, Dział Upowszechniania i Promocji).

   

  <<< Regulamin można pobrać w zakładce 'Dokumenty' <<<