Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • Parking dla rowerów
  • Płatność kartą
  • WC
  • Pod dachem
  • Jedzenie / picie
  • Wi-fi
  • Szatnia
Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Gdzie: Bytom
Plac Karin Stanek 1
Kiedy: od 15-10-2016 10:00
do 15-10-2016 17:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: 15,00 zł/osoba
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32/ 389 31 09 w. 100
E-mail:a.stoklos@becek.pl

Klub Zielonej Żyrafy "Spotkanie z lalkami"

Jak zbudowana jest teatralna lalka? Czym różni się od lalek, które mieszkają w Waszych domach? Czy lalka może zrobić karierę sceniczną? Jak powstaje lalkowy spektakl teatralny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych ze światem widowisk poznają uczestnicy kolejnych warsztatów w Klubie Zielonej Żyrafy. Do Klubu zapraszamy 15 października!


W czasie warsztatów uczestnicy poznają znaczenie słów opisujących teatr, takich jak scena, kulisy, parawan, kurtyna. Dowiedzą się co robić, aby widzowie słyszeli i rozumieli wypowiadany na scenie tekst oraz w jaki sposób animować różne rodzaje lalek teatralnych. Teoria to nie wszystko, podczas praktycznej części warsztatów, ich uczestnicy będą mogli sprawdzić się w roli twórców przedstawienia lalkowego. Poznać zasady pracy z rekwizytem teatralnym, zasady współpracy, poprzez lalki i ruch sceniczny pokazać przepełniające ich emocje.

 

Prowadzący: Danuta Wyszogrodzka-Dindorf  
Aktorka - lalkarka, pracowała w teatrze "Ateneum" w Katowicach, potem na kilka lat związała się z teatrem "Groteska" w Krakowie, a po powrocie do Katowic - ponownie z teatrem "Ateneum" w Katowicach. Ma na swoim koncie role tytułowe, główne, ale i te mniejsze, drugoplanowe, choć nie mniej ważne. Prowadzi zajęcia teatralne, warsztaty teatralne, teatralne warsztaty lalkowe,  zasiada w jury w konkursach recytatorskich oraz w dziecięcych i młodzieżowych przeglądach i festiwalach teatralnych.  

 

Miejsce: Sala Akwarium

Godzina rozpoczęcia: 10:00

Bilet: normalny - 15 zł
Zapisy: KASA, 32/ 389 31 09 w. 100