Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  Gdzie: Bytom
  Rynek 26, Centrum Sztuki Współczesnej Kronika
  Kiedy: od 12-01-2019 10:00
  do 12-01-2019 11:30
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 30,00 zł/osoba
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:032/ 389 31 09
  E-mail:sekretariat@becek.pl

  Klub Zielonej Żyrafy - Piąty żywioł - MUZYKA

  Tym razem Klub Zielonej Żyrafy wypełni się przeróżnymi dźwiękami. 
  Będziemy improwizować! Wspólnie zagramy na ciszy i na swoim ciele, zaszumimy i postrzelamy na folii bąbelkowej, zaszeleścimy workami foliowymi, zaświszczemy i pozgrzytamy na peszlu, pobębnimy na rurach tonalnych. Kalimby, karimby, deszczownice, bębny gadające, szumiące jak morze, przeszkadzajki i pomagajki! Zabrzmi woda, wiatr, ogień i ziemia. Zapraszamy dzieci z opiekunami w podróż, w świat wyobraźni, a naszym wehikułem będzie muzyka.

   

   

  Prowadzenie: 
  Joanna Bronisławska / ASI MINA - artystka, muzyk, pedagog, animatorka kultury, aktywistka. Urodziła się w 1975 roku w Katowicach gdzie mieszka i pracuje. Artystka związana z wytwórnią niezależną mik.musik.! Członkini zespołów Mołr Drammaz i The Complainer, które współtworzyła z bratem Wojciechem Kucharczykiem. Solowo zadebiutowała w 2006 roku płytą 'Wszystko mam! Tylko gdzie?'. Na koncie ma wiele koncertów i akcji artystycznych w kraju i za granicą (m.in. OFF Festival Katowice, Opener Festival Gdynia, Ars Cameralis Katowice, Nowa Muzyka Katowice, Malta Festival Poznań, Unsound Festival Kraków, c-side Festival Izrael, SKIF San Petersburg, Subtropic Festival Miami, Puls Londyn).
  Od ponad 20 lat zajmuje się pozasystemową edukacją muzyczną. Prowadzi liczne autorskie warsztaty muzyczne. Współpracuje z wieloma artystami z kraju i ze świata. Była kuratorem sceny dziecięcej EUgeniusz, która odbyła się w 2011 w Warszawie z okazji Inauguracji Przewodnictwa Polski w Radzie UE. Z tej okazji nagrała płytę pt.: 'Wybiegły!' z 40 osobową młodzieżową orkiestrą dętą.
  W 2011 i 2014 nominowana do tytułu KULTURYSTA ROKU - nadawanego przez  Polskie Radio Program Trzeci 'Trójka'. Jest Ambasadorem MUZYKOTEKI SZKOLNEJ.
  W 2014 roku odbyła się premiera jej płyty pt. 'BIAŁO', na podstawie prozy Mirona Białoszewskiego z tomu 'Szumy, zlepy, ciągi', które ukazały się nakładem wydawnictwa BOŁT records i mik.musik.
  W 2015 roku we współpracy z magazynem o muzyce współczesnej Glissando, Muzykoteką Szkolną i Narodowym Instytutem Audiowizualnym ukazała się płyta z nagraniami dokumentalnymi, z lekcji muzyki i warsztatów, które prowadzi pt. 'Jest LEKCJA jest TEMAT'.
  Współtworzy międzynarodowy projekt artystyczny  - 'Efter Sóley DMK AsiKids'. Jest członkiem rady programowej UNESCO odkąd Katowice dołączyły do sieci Miast Kreatywnych  w dziedzinie muzyki. Od 2016 roku, na zaproszenie Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów tworzy 'MUZYKODROM - stacje lotów muzycznych', miejsce gdzie odbywają się cykliczne warsztaty pracy z dźwiękiem.
  Od stycznia 2017 roku prowadzi cykl audycji dla dzieci i rodziców 'Aukso4Kids' we współpracy z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO.

   

  • Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej KRONIKA, Rynek 26  
  • Bilet:  normalny - 30 zł - dziecko / 30 zł - opiekun  (zakup biletów w Bytomskim Centrum Kultury)
  • Czas trwania: 1,5 godz.