Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Mysłowice
  Grunwaldzka 7
  Kiedy: od 18-03-2017 10:00
  do 18-03-2017 14:00
  Wiek: Maluch
  Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 10,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Sztuka i kreatywność
  Tel:48 (032) 222 66 70
  E-mail:sekretariat@m-ok.pl

  Klub dla dzieci i rodziców "100 pociech"

  100 POCIECH na start

  Rusza Klub dla dzieci i rodziców!

  18 marca 2017 r. , w godz. 10.00-14.00

   

  W programie na start:

  10.00 - 11.30

  "Brudni na całego" czyli warsztaty z sensoplastyki; dla dzieci od 1 do 4 lat pod okiem opiekunów. Wstęp 20 zł/dziecko + rodzic.

   

   

  11.00 - 12.00 i 12.30 - 13.30

  "Eko-zabawka" - warsztaty tworzenia kolorowych poduszek-przytulanek dla dzieci od 5 lat wraz z opiekunami. Wstęp 20 zł/dziecko + rodzic.

   

   

  10.00 - 14.00

  "Szafa dziecka" - sprzedaż lub wymiana garderoby i akcesoriów dziecięcych. Udostępnienie stoiska - 10 zł. Szczegóły w regulaminie (do pobrania na stronie www.m-ok.pl).

   

  Zapisy pod nr tel. 32 222 66 70, w. 43.

   

   

  Podczas spotkania zapraszamy do degustacji naturalnych produktów z lokalnyrolnik.pl.

  Bistro "Szarotka" przygotuje specjalne ciepłe menu: racuchy z jabłkami, rosół z lanym ciastem, spaghetti, kakao.

   

   

  Projekt Klubu dla dzieci i rodziców "100 pociech" jest zaproszeniem do aktywnego i regularnego uczestnictwa w kulturze skierowanym do najmłodszych. Kultura i sztuka powinny być naturalnymi towarzyszkami naszego życia od samego początku. Wytworzenie tego dobrego nawyku proponujemy rozpocząć wraz ze stawianiem pierwszym kroków. Liczymy, że największą cześć odbiorców będą tworzyć dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Najważniejsze cechy naszego projektu to: interdyscyplinarność, interakcja i kreatywność.

  Będziemy spotykać się w sobotnie przedpołudnia i wędrować w przestrzeniach muzyki, teatru, literatury, filmu i plastyki. Nasze wędrowanie ma być aktywne, twórcze i skłaniać do kolejnych wizyt. Naszym zadaniem jest stworzyć możliwość do obcowania ze sztuką w przyjaznej atmosferze, a celem rozbudzić ciekawość dziecka na tyle, by nigdy nie zgasła.
  Spośród wielu propozycji warsztatowych i teatralnych dokonujemy subiektywnego wyboru tych nielicznych, które zostały przez nas samych sprawdzone i z pełną odpowiedzialnością możemy je polecić wszystkich zainteresowanym. Korzystamy w większości z oferty tworzonej w regionie, bo jest bogata i różnorodna oraz w perspektywie łatwiej dostępna.

  Udział w kulturalnej wędrówce maluchów nie może odbyć się bez rodziców.

   

  Przebywanie z dzieckiem podczas kreatywnych działań wzmacnia więzi, tworzy radosne wspomnienia na przyszłość, pozwala obserwować dziecko w nietypowych sytuacjach. Polecamy wspólne działanie, zabawę poprzez sztukę, oderwanie od codzienności, bliższe poznanie świata dziecka. Na naszych spotkaniach będziemy siedzieć, skakać, leżeć, brudzić, śmiać się, wymyślać, improwizować.

   

  Ponadto chcemy zaproponować rodzicom cykl spotkań z zakresu psychologii dziecka i coachingu rodzicielskiego, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
  i edukacyjnych. Dodatkowo raz na kwartał zaprosimy klubowiczów do "Szafy Dziecka" - będzie to okazja do sprzedaży lub wymiany garderoby i akcesoriów dziecięcych. Będziemy też starali się informować o nowościach ze świata wydawniczego, wskazywać ciekawe miejsca w sieci, z których rodzice mogą czerpać informacje o wydarzeniach kulturalnych, przestrzeniach przyjaznych dzieciom, trendach, jak również zasięgnąć fachowej porady.

   

  Każdy klubowicz otrzyma od nas Pocieszną Kartę do zdobywania pieczątek podczas kolejnych zdarzeń w cyklu. Spośród klubowiczów z największą ilością pieczątek będziemy losować nagrody (książki, zabawki edukacyjne, gratisowe karnety zajęć w MOKu).

  W naszym Klubie będzie radośnie, przyjacielsko, twórczo, rodzinnie. Stwórzmy razem miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom, miejsce przytulne i mądre, do którego będziemy wracać co miesiąc, a może nawet częściej. Miarą tej częstotliwości będzie zadowolenie najmłodszych i tych nieco starszych.