Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Parking
  • WC
  • Pod dachem
  • Jedzenie / picie
  • Szatnia
Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
Gdzie: Bytom
Pl. Karin Stanek 1
Kiedy: od 21-10-2017 11:00
do 22-10-2017 17:00
Wiek: Wszyscy
Cena: od 3,00
do 19,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32/ 389 31 09 w. 101
E-mail:info@becek.pl

Klocki Teatralne

Festiwal ma na celu przybliżenie dzieciom różnych form teatralnych w wykonaniu najlepszych teatrów lalki i aktora. Poprzez swoją coroczną obecność kształci przyszłych, świadomych odbiorców sztuki i uwrażliwia ich na działania artystyczne. Organizowanie tego typu imprez ma wpłynąć mobilizująco i zachęcić uczestników do aktywnego uczestnictwa w kulturze. Dodatkowo, w ramach Klocków Teatralnych odbywają się warsztaty, których celem jest ułatwienie dzieciom odbioru sztuki teatralnej, pomoc w nazwaniu towarzyszących dziecku w teatrze emocji, zarówno słownie, jak i poprzez działania teatralne.

W tym roku będzie się odbywał w dniach 21 - 22 października. 

 

Mamy dla Was zaproszenia! Śledźcie Pozytywkę na Fb ;)

 

 

Program festiwalu: 

  • 21 października, godz.11.00 

Teatr Dzieci Zagłębia  w Będzinie

Spektakl: 'Bajka o stworku bez kolorku'

 

Tytułowy Stworek jest naiwnym, uroczym, puchatym i całkowicie, ale to całkowicie  białym… jakby tu rzec… hmm… no… yyy… !!! Stworkiem właśnie! Jego życie jest równie urocze i białe jak on sam. I pewnie takim pozostałby na długi czas, gdyby na scenie nie pojawił się jego starszy, potwornie kolorowy brat zwany Potworkiem - Kolorkiem.

W tym miejscu zaczyna się teatralna przygoda. Przygoda naszych bohaterów, poruszająca naszych malutkich widzów, którzy razem ze Stworkiem i Potworkiem poznają piękny świat kolorów. Ich tajemnice, zagadki, zapachy i kształty, ich urodę i ciepło.

 

Czas trwania: 50 min

Dla widzów od 0,5 - 5 lat

Bilety: 19 zł

 
  • 21 października, godz.16.00

Warsztaty do spektaklu 'O czerwonym kapturku, czyli do prawdy po sznurku'

Wspólnie z dziećmi stworzymy swój własny straszny las, przez który pewnie wędrował prawdziwy Czerwony Kapturek i pomożemy sobie nawzajem pokonać wszystkie lęki z uśmiechem na ustach. W tej arteteterapeutycznej, wspólnej zabawie pokonamy wszelkie wilki, które chodzą nam po głowie.

 

Warsztaty poprowadzą:

Ola Drzazga - nauczycielka, arteterapeutka, reżyser teatru dzieci i młodzieży, liderka programu Teatroteki Szkolnej, ściśle współpracująca z Instytutem Teatralnym  w Warszawie zajmującym się pedagogiką teatru, współtwórczyni bytomskich Klas Aktywności Twórczej. Żona Marcina.

Marcin Drzazga - pedagog, wykładowca pedagogiki w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, od lat wykorzystujący improwizację, dramę i teatr w pracy z dziećmi. Jego autorskie projekty pedagogiczno-teatralne są realizowane w setkach szkół na terenie całego kraju. Mąż Oli.

 

Bilety na warsztaty do kupienia w kasie Beceku. Cena 3 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona (20 uczestników).

 

  • 21 października, godz.17.00 

Teatr Moich Marzeń

Spektakl 'O czerwonym kapturku, czyli do prawdy po sznurku'

 

'O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku' to bajka muzyczna, barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka. Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: 'Nie taki diabeł straszny jak go malują i 'Nie wszystko złoto, co się świeci'. Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa - mądra głowa (kukła), która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.

 

Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłuży się, a najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję  z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.

 

Czas trwania: 60 min

Dla widzów od 2 lat.

Bilety: 19 zł

 

  • 22 października, godz.16.00

Warsztaty do spektaklu 'Historia Śnieżki'

Prowadzenie: Ola Drzazga i Marcin Drzazga 

 

W czasie teatralnych zabaw i improwizacji poszukamy wielu kreatywnych sposobów na obudzenie największego śpiocha i zdjęcie złych uroków z niejednej Królewny, sprawdzimy jak to jest być krasnoludkiem i współpracować w zabawie z innymi.

 

Bilety na warsztaty do kupienia w kasie Beceku. Cena 3 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona (20 uczestników).

 

  • 22 października, godz.17.00

Teatr Maska w Rzeszowie

Spektakl 'Historia Śnieżki'

 

Pewnego razu, podczas srogiej zimy, kiedy płatki śniegu sypały się jak pierze z rozprutej pierzyny, królowa siedziała przy oknie i szyła… -  nie ma chyba dziecka, które nie zna tej baśni. Czy wiecie jednak, kto usłyszał ją pierwszy? Okazuje się, że opowieść o Śnieżce nie powstałaby, gdyby nie pustki w sakiewce Jacoba i Wilhelma Grimmów, nieżyczliwa karczmarka i bardzo deszczowe popołudnie… 

W dobrze opowiedzianej historii tkwi wielka siła. Może uratować opowiadającego z niejednej trudnej sytuacji, obudzić marzenia lub popchnąć do działania słuchacza. Dobrą historię można opowiedzieć na wiele sposobów, a każdy z nich będzie równie interesujący. Zapraszamy was na taką właśnie opowieść. Jej bohaterów znacie doskonale - Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludków, zła macocha i piękny królewicz… Czy jednak na pewno nic nie może Was zaskoczyć w tej jednej z najpiękniejszych  i najbardziej znanych baśni? Przekonajcie się o tym sami.

Na podstawie baśni braci Grimm.

 

Czas trwania: 50 min

Dla widzów od 5 lat

Bilety: 19 zł

 

 

 

W dniach  od 21 października do 5 listopada zapraszamy do Baszty Bytomskiego Centrum Kultury, na wystawę plakatu teatralnego, zorganizowanej w ramach imprezy  'Klocki Teatralne'. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie BCK. 

 

W dniu 21 października, o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy.

 

Rezerwacja biletów w kasie:

T: 32/ 389 31 09 w. 101

E: info@becek.pl

 

Koordynator: Aleksandra Stokłos

E: a.stoklos@becek.pl

T: 32 389 31 09 w.116