Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • Na zewnątrz
Gdzie: Katowice
T. Dobrowolskiego 1
Kiedy: od 02-07-2016 21:30
do 30-07-2016 23:00
Wiek: Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 213 08 70
E-mail:dyrekcja@muzeumslaskie.pl

Kino kuźnia

Sztuka filmowa w najlepszym wydaniu podczas wieczornych seansów przy dawnej kopalnianej kuźni. W letnie soboty wyruszamy w podróż do świata nietuzinkowych osobowości, ich marzeń i fascynacji. Spotkamy się z dziełami inspirowanymi różnymi obszarami twórczej aktywności: tańcem, malarstwem czy muzyką.

 

Muzeum Śląskie zaprasza w trakcie wakacyjnych miesięcy do kina pod chmurką, gdzie po raz kolejny prezentowane będą filmy w otoczeniu industrialnych zabytków. Na miłośników kina czekają dzieła twórców z różnych stron świata, którzy w centrum zainteresowania postawili różne rodzaje artystycznej aktywności, m.in. taniec czy malarstwo. Wstęp wolny.

 

 

Cykl sobotnich pokazów filmów w sąsiedztwie dawnej kopalnianej kuźni rozpoczniemy 2 lipca dziełem Wima Wendersa. "Pina" jest hołdem oddanym niemieckiej choreografce i założycielce Tanztheater Wuppertal Pinie Bausch. Reżyser opowiada o niej za pośrednictwem jej twórczości, poprzez taniec, który wyprowadza ze sceny teatralnej na ulice Wuppertalu. Tydzień później zapraszamy na debiut reżyserski Banksy’ego, równie znanego, co tajemniczego twórcy street artu. To wymykający się prostym klasyfikacjom film o ekscentrycznym sklepikarzu z Los Angeles, który fascynuje się sztuką i kręci amatorskie wideo o środowisku streetartowym, m.in. o samym Banksym.

 

Nie lada gratką będzie pokaz w dniu 23 lipca filmu "Control" w reżyserii Antona Corbijna. Reżyser, który sam jest fanem grupy Joy Division, nakręcił film o siedmiu ostatnich latach życia jej wokalisty Iana Curtisa. To świetnie zagrana historia młodego człowieka, który nie radzi sobie z dorosłym życiem, emocjami i wyniszczającą chorobą, a przy tym muzyczna podróż do Manchesteru drugiej połowy lat 70. XX w. W ostatnią sobotę lipca zapraszamy na nagrodzony Oscarem i Złotym Globem film Giuseppe Tornatore "Cinema Paradiso" o magii kina i miłości. Jest to rozgrywająca się w małym miasteczku na Sycylii opowieść o przyjaźni małego Toto i Alfredo, operatora w parafialnym kinie.

 

Projekcje są realizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa. Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

 

Program KINA KUŹNIA

 

 • 2 lipca / godz. 21.30
  Pina (reż. Wim Wenders, 2011)
 • 9 lipca / godz. 21.30
  Wyjście przez sklep z pamiątkami (reż. Banksy, 2010)
 • 23 lipca / godz. 21.3
  Control (reż. Anton Corbijn, 2007)
 • 30 lipca / godz. 21.30
  Cinema Paradiso (reż. Giuseppe Tornatore, 1988)