Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
  Gdzie: Gliwice
  Hala Widowiskowo - Sportowa Górnych Wałów 29
  Kiedy: od 13-12-2015 15:00
  do 13-12-2015 18:00
  Wiek: Wszyscy
  Cena: darmowe
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:(32) 232-69-54
  E-mail:mdk@mdk.gliwice.pl

  Kiermasz Świąteczny dla Łukaszka

  Zapraszamy serdecznie na kiermasz charytatywny, który współorganizujemy 13 grudnia (niedziela) na rzecz naszego podopiecznego - Łukasza Gliniany. 

  Podczas kiermaszu będzie można nie tylko nabyć ozdoby świąteczne, kartki i przepyszne ciasta ale też skorzystać licznych atrakcji. Będzie ścianka wspinaczkowa dla dzieci (obowiązkowe obuwie zmienne!) , krótki kurs pierwszej pomocy, zajęcia Zumby, warsztaty plastyczne, porady dietetyczne, występy i wiele innych atrakcji!

   

  Łukaszek jest chory na dystrofię mięśniową Duchenne'a (DMD). DMD to choroba genetyczna powodująca nieodwracalny zanik mięśni. Chorzy żyją około 25 - 30 lat, przy czym w drugiej połowie życia często nie mogą już samodzielnie chodzić, a ostatnie lata spędzają całkowicie unieruchomieni i zdani na pomoc innych ludzi. Najczęstszą bezpośrednią przyczyną śmierci jest niewydolność oddechowa lub krążenia, ponieważ zanik mięśni dotyczy także serca czy przepony. Nie wynaleziono dotychczas farmakologicznego leczenia lub innego sposobu zahamowania postępu choroby, chociaż trwają zaawansowane prace nad specyfikiem opóźniającym postępy choroby w stopniu umożliwiającym chorym dożycie nawet 50 lat, założenie rodziny i względnie normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. 

  Ratunkiem dla Łukasza przed utratą samodzielności i wózkiem inwalidzkim jest kosztowna rehabilitacja. Aby Łukasz mógł pozostać jak najdłużej sprawny, chodzić, bawić się i cieszyć dzieciństwem jak jego młodsza siostra i rówieśnicy musi być stale rehabilitowany. Duże znaczenie dla przedłużenia sprawności chorych i ich zdolności do samodzielnego poruszania się ma postępowanie rehabilitacyjne oraz właściwe zaopatrzenie ortopedyczne. Wszystko po to, aby dać szansę chorym dzieciom, by doczekały momentu, gdy możliwa będzie skuteczniejsza terapia, czyli znajdzie się lek na DMD.

  W organizacji kiermaszu wspierają nas:

  - Studio Kuchenne Kulinarium

  - Studio Tańca i Ruchu COPACABANA,

  - Hapi Jama Fun Art

  - Gliwicka Straż Miejska,

  Centrum sportowe OPEN SPORT

  - strefa tańca 3ARTE,

  - Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach

  - Rowerowy Patrol Pierwszej Pomocy,

  - firma PANEK

  - Studio Artystyczne MACIEJ

  - Poradnia Dietetyczna AMARENA