Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Gliwicach
Gdzie: Gliwice
Barlickiego 3
Kiedy: od 04-12-2016 15:00
do 04-12-2016 19:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:(32) 232-69-54
E-mail:mdk@mdk.gliwice.pl

Kiermasz świąteczny dla Łukaszka

'Kiermasz świąteczny dla Łukasza z zabawami i warsztatami dla dzieci' to impreza, organizowana cyklicznie w grudniu (to już trzeci raz). Jest skierowana do rodzin z dziećmi i nie tylko. W tym roku odbędzie się 4 grudnia w sali sportowej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach na ul. Barlickiego 3 w godzinach od 15:00 do 19:00. W planie wydarzenia są m.in.: zabawy ruchowe, warsztaty plastyczno-techniczne dla dzieci, doświadczenia chemiczne i fizyczne, zdobienie pierników, pokazy z pierwszej pomocy, kiermasz pysznych wypieków oraz ozdób świątecznych i prezentów wykonanych własnoręcznie przez przyjaciół, wolontariuszy i darczyńców specjalnie dla Łukasza.

Impreza organizowana jest jako zbiórka publiczna przy pomocy gliwickiego Stowarzyszenia Cała Naprzód. Celem jest zebranie środków finansowych na systematyczną rehabilitację dla Łukaszka chorego na postępującą chorobę genetyczną - Dystrofię Mięśniową Duchenne'a. Łukasz, tegoroczny dziewięciolatek, aby mógł chodzić i być samodzielny musi regularnie (2 -3 razy w tygodniu) ćwiczyć z fizjoterapeutą oraz korzystać z zajęć indywidualnych na basenie. Rehabilitacji nie można przerwać, gdyż powoduje to automatyczny i szybszy postęp choroby, na którą wciąż nie ma żadnego leku. Niestety większość tych zajęć jest płatnych, ponieważ te oferowane w ramach NFZ są niewystarczające.

Czekamy na was. Przyjdźcie z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami... 

Możecie też wstąpić do biblioteki MDK we wtorki i środy między 15.00 a 19.00. Będzie można wziąć udział w warsztatach plastycznych i wykonać własnoręcznie drobiazgi na kiermasz.