Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Figur
  Gdzie: Kraków
  Kanonicza 11
  Kiedy: od 19-11-2017 16:00
  do 19-11-2017 17:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 10,00
  do 15,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:48 880 280 740
  E-mail:te­atr@teatr­fi­gur.pl, figurki@teatrfig

  Kartki Pana Andersena

  Teatr Figurki zaprasza do księgarnio-kawiarni BONA dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami, opiekunami, dziadkami a nawet z sąsiadami na spektakl 'Kartki Pana Andersena'. W najbliższą niedzielę, 19.11.2017 o godz. 16:00 przygotowaliśmy dla Państwa cieniową podróż do świata najpiękniejszych baśni.

   

  Czeka Was w podróż w łupinie orzecha. Z mikroskopijną dokładnością przyjrzycie się kwiatom, trawom a także niewielkim owadom zamieszkującym łąki. Nie wykluczone, że poznacie też najmniejszą dziewczynkę na świecie. Brzmi znajomo?

   

   

  'Kartki Pana Andersena' to czarująca opowieść zrealizowana w technice teatru cieni. To historia osadzona w barwnym świecie baśni Hansa Christiana Andersena. Kiedy Pan Andersen skończył spisywać swoje baśnie, to udał się z rękopisem w dłoni do swojego wydawcy, by dzieci na całym świecie mogły poznać historię Calineczki czy Dzielnego Ołowianego Żołnierzyka. Wiosenny wiatr pokrzyżował mu jednak plany. Silny podmuch porwał i rozsypał wszystkie kartki i świat baśni stanął na głowie. W kwiatuszku zamiast Calineczki siedzi obrzydliwa, wilgotna ropucha. Do myszy i Calineczki zamiast kreta przychodzą w gości 'stare trolle pierwszej klasy z ogonami'. Na pomoc Panu Andersenowi i jego baśniom muszą przybyć mali widzowie, którzy dopowiedzą, uporządkują a czasem wymyślą na nowo baśnie Andersena. Powstający w interakcji z widzami spektakl każdorazowo jest inny - wszystko zależy od wyobraźni i humoru publiczności.

   

   

  Baśń opowie Alla Maslovskaya. Historię wzbogacają piękne, cieniowe obrazy. Spektakl naturalnie przechodzi we wspólną zabawę cieniową - rodzinne warsztaty.

   

  Bilety: dziecko - 15 zł, rodzic - 10 zł. Spektakl dla dzieci w wieku 4-7 lat.

   

  Rezerwacje biletów: figurki@teatrfigur.pl lub telefonicznie +48 880 280 740.

   

  W listopadzie spektakl obejrzeć będzie można jeszcze 26.11.2017 o godz. 17:00 w księgarnio-kawiarni LOKATOR (Mostowa 1) w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci 'Podskoki i wykręty'.