Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Lalka
  Gdzie: Warszawa
  Palac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1
  Kiedy: od 03-06-2017 17:30
  do 03-06-2017 18:20
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 35,00
  do 38,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:(22) 656 69 57
  E-mail:rezerwacje@teatrlalka.pl

  Karnawał zwierząt

  Camille Saint-Saëns

  • Opieka reżyserska Grzegorz Feluś
  • W obsadzie
   Aneta Harasimczuk, Aneta Jucejko-Pałęcka, Agnieszka Mazurek, Wojciech Pałęcki, Andrzej Perzyna
  • Fortepian Tomasz Pawłowski
  • Skrzypce Bartosz Blachura
  • Skrzypce/altówka Julia Pałęcka
  • Wiolonczela Jadwiga Roguska

  Premiera 11 lutego 2017 r.
  Dla widzów 4+
  Czas trwania spektaklu 50 min.

   

  fot. Marta Ankiersztejn

   

  To miał być żart, który pozwoliłby artyście na chwilę wytchnienia, oderwanie od rzeczywistości i zabawę w miłym towarzystwie. Camille Saint-Saëns zapragnął zaskoczyć rodzinę i przyjaciół nowym, zręcznym pomysłem. Podczas karnawałowego przyjęcia w 1886 roku dokonał prezentacji mieszkańców muzycznego bestiarium.
  Zoologiczna fantazja, jak określił Le Carnaval des animaux sam autor, rozpisana na czternaście miniatur i w oryginale na jedenaście instrumentów, spełniła swoje zadanie. Zaproszeni goście bez trudu, za to z prawdziwą satysfakcją, zdołali rozróżnić dostojny krok lwa, donośne stąpanie słonia, śpiew ptaków i inne odgłosy. Smaku dodały wpisane w suitę cytaty i odniesienia do znanych kompozycji: Berlioza, Offenbacha, czy Rossiniego.

  W Teatrze Lalka muzycznemu poematowi towarzyszą lalkowe etiudy wyczarowane zza parawanu dłońmi aktorów. Teatr dłoni to tradycja lalkarstwa. W XX wieku realizowali przedstawienia w tej technice m.in.: Siergiej Obrazcow, Yves Joly i polski Teatrzyk Bim Bom, z Bogumiłem Kobielą i Zbigniewem Cybulskim. 
  Wierząc w niezmienną siłę wyobraźni, pozwólmy uszom rozpoznać dźwięki, oczom - rozczytać kształty i połączyć oba plany. Muzyka może okazać się podpowiedzią dla obrazu, plastyczna figura wywoła dźwiękowe skojarzenie. Zagadka będzie zatem pozornie prostsza do rozwiązania, czy jednak na pewno?