Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 10-03-2019 12:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Cena: od 1,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Umysł
  Tel:(12) 263 40 35
  E-mail:edukacja@mocak.pl

  Jak ciężko być królem

  Janusz Korczak, Iwona Chmielewska, Jak ciężko być królem,
  Muzeum Historii Żydów Polskich Polin,
  Wydawnictwo Wolno, Warszawa - Lusowo 2018

   

  W niedzielę, 10 marca, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Wolno zapraszają dzieci od 8. do 12. roku życia na warsztaty inspirowane książką Jak ciężko być królem z ilustracjami Iwony Chmielewskiej i fragmentami Króla Maciusia Pierwszego Janusza Korczaka.

   

  Książka powstała w nawiązaniu do wystawy W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości, którą do lipca 2019 roku można zwiedzać w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.

  'Czy łatwo jest rządzić? Po co, jak i dla kogo się to robi? Jak urządzić państwo, żeby ludzie byli w nim szczęśliwi? - to pytania, na które próbuje znaleźć odpowiedź bohater książki Janusza Korczaka Król Maciuś Pierwszy. Pisząc przed laty tę powieść, Korczak wspólnie z dziećmi zastanawiał się nad trudami i odpowiedzialnością związanymi ze sprawowaniem władzy' (z materiałów wydawcy).

  Na warsztatach uczestnicy poznają wybrane fragmenty książki. Wykonają też własne prace, zainspirowane ilustracjami Iwony Chmielewskiej.

   

  Wstęp 10 złotych*. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: (12) 263 40 35.

   

  * dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł.