Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Zabrze
  3 maja 91a
  Kiedy: od 11-03-2020 09:30
  do 20-03-2020 17:00
  Cena: od 0,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Konkursy
  Tel:32/278 08 02
  E-mail:igraszki@mok.art.pl

  IX Ogólnopolski Festiwal Tańca IGRASZKI

  Szanowni Państwo,

   

  w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, podjęta została decyzja o przeniesieniu festiwalu na późniejszy termin. O nowym terminie poinformujemy w stosownym czasie. 

    

  Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca IGRASZKI. Festiwal skierowany jest do najmłodszych miłośników tańca, a jego charakter pozwala nawiązać do tradycji tanecznych poszczególnych regionów Polski, docenić charakterystykę strojów oraz inspiracje muzyczne. Dzisiaj, Festiwal Tańca IGRASZKI jest jednym z najważniejszych wydarzeń tanecznych skierowanych do najmłodszych dzieci. 

   

  Festiwal w tym roku obchodzi dziewięciolecie swojego istnienia. Tworzony od 2012 roku, przez lata z sukcesem rozwijał swój zasięg, czego potwierdzeniem są tysiące tańczących dzieci
  w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

  Celem konkursu jest inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi, stworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej, promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci, upowszechnianie tradycji tańca, wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym, rozwijanie predyspozycji i zdolności poznawczych dziecka, zapewnienie dziecku ekspresji muzycznej i ruchowej, aktywności badawczej, a także działalności twórczej, poprzez wspólną zabawę, która daje radość zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom. 

   

  Uczestnikami Festiwalu są dzieci w wieku od 3 do 8 lat, uczęszczający do przedszkoli publicznych i niepublicznych, w tym placówek z oddziałami integracyjnymi, szkół podstawowych, szkół tańca i ośrodków kultury. Do konkursu można zgłaszać solistów, duety oraz zespoły. Szczegółowe kryteria uczestnictwa określone są w Regulaminie Festiwalu dostępnym na stronie www.mok.art.pl.

   

   

  Na zgłoszenia czekamy do 24 lutego 2020 roku.
  Karty zgłoszeniowe należy przesłać na adres: igraszki@mok.art.pl, bądź dostarczyć do siedziby Miejskiego Ośrodka Kultury (Zabrze, ul. 3 Maja 91a).

  W tym roku Ogólnopolski Festiwal Tańca IGRASZKI odbędzie się w dniach 11.03.2020r. (przesłuchania), natomiast Koncert Galowy zaplanowany jest na dzień 20.03.2020r.
  W trakcie Koncertu Galowego po raz kolejny publiczności zaprezentują się najlepsi młodzi tancerze oraz ogłoszeni zostaną zwycięzcy Festiwalu. W tym dniu na laureatów Festiwalu oraz publiczność czekać będą niezapomniane wrażenia!

   

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik.