Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Lublin
  Al. Unii Lubelskiej 2
  Kiedy: od 01-09-2018 09:00
  do 02-09-2018 20:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Muzea, zamki i pałace
  Tel:+48 81 464 43 01
  E-mail:info@tarasyzamkowe.pl

  Interaktywny Powrót do Szkoły z Tarasami Zamkowymi

  Powrót do szkoły po wakacyjnym wypoczynku wcale nie musi być nudny! Będzie się można o tym przekonać już w najbliższy weekend, 1 - 2 września, w Tarasach Zamkowych. W tych dniach w centrum handlowym pojawi się interaktywna wystawa naukowa, przygotowana z myślą o najmłodszych. Ekspozycja czynna będzie w godzinach otwarcia Centrum. 

   

   

   W najbliższy weekend, 1 - 2 września, przestrzeń Tarasów Zamkowych zamieni się w laboratorium naukowe. Pojawi się tu interaktywna wystawa, która ma na celu kreatywne pobudzenie dziecięcej wyobraźni, a także przyjemne wprowadzenie uczniów w nowy rok szkolny. Dzięki przedstawionym eksponatom uczestnicy, w formie zabawy i odkrywania, zapoznają się z działaniami podstawowych praw fizyki, optyki, logiki czy matematyki. Podczas wystawy będzie można przeprowadzić szereg doświadczeń m.in. na kole złudzeń, lustrze pełnym uśmiechu, peryskopie, wielkiej szachownicy, lustrzanym miksie, lewitującym lejku czy podczas wyścigu kulek. Zasady działania poszczególnych eksponatów będą przybliżały uczestnikom hostessy. Nie zabraknie zagadek logicznych i układanek matematycznych.

   

  Powrót uczniów do szkoły wiąże się również z przygotowaniem odpowiedniej wyprawki. Na sklepowych półkach w Tarasach Zamkowych dostępne są najnowsze kolekcje artykułów szkolnych, przeznaczone dla dzieci i młodzieży, z którymi będzie można zapoznać się przy okazji zwiedzania wystawy.