Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

    Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
    Gdzie: Wrocław
    pl.Teatralny 4
    Kiedy: od 07-03-2020 17:00
    do 18-03-2020 10:30
    Wiek: Przedszkolak
    Uczeń podstawówki
    Cena: od 20,00
    do 25,00 zł/osoba
    Kategoria: Kina, teatry i opery
    Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
    E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

    ILE ŻAB WAŻY KSIĘŻYC

    TEKST Malina Prześluga

    REŻYSERIA I SCENOGRAFIA Agata Kucińska

    ASYSTENT SCENOGRAFKI Sebastian Siepietowski ( Cloud Theater) 

    MUZYKA Łukasz Damrych

    KONSTRUKCJA LALEK Rafał Budnik

    WSPÓŁPRACA Cloud Theater: RYSUNEK LIVE Sebastian Siepietowski, NOWE TECHNOLOGIE Teo Dumski

    OBSADA Agata Cejba / Alicja Czerniewicz [gościnnie], Patrycja Łacina-Miarka, Radosław Kasiukiewicz, Konrad Kujawski

    PREMIERA 7.03.2020 | 17:00

    Scena Kameralna

     

    Pozostałe terminy:

    • 8.03 | 13:00
    • 10,11,12,13 | 10:30
    • 14,15.03 | 12:00
    • 17,18.03 | 10:30

     

     

    Życie Króla jest poukładane i pełne obowiązków - wypełniają je audiencje, konferencje i przemówienia. Pewnego dnia ten porządek zostaje zakłócony przez pojawienie się tajemniczego, wyjątkowo dociekliwego Chłopca. Dziecko zasypuje dorosłego gradem pytań, na które nie zna on odpowiedzi - między innymi o to, ile żab waży księżyc. Wytrącony z równowagi Król postanawia szybko pozbyć się natręta i wrócić do pracy. Nie będzie to jednak takie proste.

     

    Sztuka Maliny Prześlugi to historia o zapracowanym dorosłym, w którego świecie nie ma miejsca na relacje międzyludzkie, i o wrażliwym dziecku, które wywraca jego życie do góry nogami. Spotkanie Króla i Chłopca mogłoby przecież wydarzyć się wszędzie: w szkole, w rodzinnym domu, na ulicy, może więc być interpretowane inaczej przez dzieci i ich rodziców. Ale każdemu, niezależnie od wieku, powinno dać nadzieję na to, że do drugiego człowieka da się dotrzeć - i że warto podjąć ten wysiłek.

     

    Agata Kucińska - aktorka, reżyserka i pedagog - postanowiła w swoim najnowszym spektaklu połączyć lalki z autorską techniką 'malowania światłem', stworzoną przez wrocławską grupę Cloud Theater. Artyści obecni na scenie podczas każdego przedstawienia będą na żywo malować elementy świata przedstawionego, tworząc niepowtarzalną, multimedialną scenografię.

     

    CHŁOPIEC [...] Lubisz miód? Ja lubię miód. Kiedyś bym chciał zostać pszczołą. A ty chcesz być pszczołą?

    KRÓL Nie!

    CHŁOPIEC A dlaczego?

    KRÓL Bo jestem Królem!

    CHŁOPIEC A dlaczego?

    KRÓL Bo ktoś musi być Królem! Rozumiesz?! Ktoś musi pracować cały czas! Żeby poddani mogli sobie być szczęśliwi!

    CHŁOPIEC A bez ciebie nie są?

    KRÓL Oczywiście, że nie są. Nic beze mnie nie zrobią. Wszystko ja.

    / Malina Prześluga, 'Ile żab waży księżyc'

     

    Dramat Maliny Prześlugi został nagrodzony w 29. Konkursie na Sztukę Dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (2018) i opublikowany w 44. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

     

    CLOUD THEATRE - Teatr w chmurze - to nowoczesna organizacja, która zrzesza artystów wielu mediów. Powstały w 2016 roku zespół wzbudził głębokie zainteresowanie widzów swoją pierwszą produkcją - “Krótkim Zarysem Wszystkiego' w reżyserii Teo Dumskiego (laureata WARTO 2018). Przedstawienie, będące połączeniem teatru, filmu i sztuk wizualnych, zostało pokazane na licznych festiwalach, między innymi na Węgrzech, w Niemczech czy na Białorusi, a także w Polsce, w tym na słynnej Boskiej Komedii. Teatr bez siedziby i bez stałego zespołu, który kondensuje potencjał twórczy ludzkiej i technologicznej chmury oraz poszukuje w niej nowych środków wyrazu, tworząc w ten sposób unikalne doświadczenie teatru. Kolejne produkcje Cloud Theater to reżyserowane przez Dumskiego: flagowy spektakl “Technologia jest Istotą' i “Don K.' (uznany za jeden z najlepszych spektakli offowych w 2018 roku przez miesięcznik “Teatr') oraz “Syrena - monomusical' w reżyserii Patrycji Obary. Ponadto zespół tworzy uliczne technologiczne performanse z cyklu “Ulotny wandalizm'.