Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: BECEK Bytomskie Centrum Kultury
  Gdzie: Bytom
  Plac Karin Stanek 1
  Kiedy: od 17-04-2016 17:30
  do 17-04-2016 20:00
  Cena: od 15,00
  do 20,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:032/ 389 31 09
  E-mail:sekretariat@becek.pl

  HartOFFanie Teatrem: SuperNaturals - ME-SA (Czechy, Słowacja)

  HartOFFanie Teatrem - wieczór 77.: "SuperNaturals" - ME-SA (Czechy, Słowacja), wieczór specjalny w ramach 8. Międzygalaktycznego Zlotu Superbohaterów, czyli Festiwalu Dziwnie Fajne.

   

  Dwie zupełnie zwyczajne istoty ludzkie postanawiają zostać superbohaterami. Co ta decyzja coś zmieni? Czy ich życie nadal będzie super? Czy super będzie ich bycie razem? Czy w wirze transformacji, hipokryzji, rywalizacji, prób odgrywania kogoś innego, dostosowania się do roli uda im się ocalić wyjątkowość własnej osobowości i wzajemnej relacji? Przebłyski fikcyjnej siły superbohaterów robią wrażenie i nęcą, ale przecież w zwyczajnych śmiertelnikach też drzemie heroizm i czasem sięgają oni po swą sekretną broń...

  Taneczny spektakl "SuperNaturals" gra ze stereotypowymi obrazami - zwyczajności i wyjątkowości, męskości i kobiecości, z popkulturowymi tematami, marzeniami, fikcyjną perfekcyjnością i jej niefikcyjnym brakiem. Minimalistyczna i zarazem szaleńczo wymagająca choreografia połączona z absurdalnym poczuciem humoru to kombinacja w sam raz na Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów.

   

  ME-SA jest niezależną grupą taneczną, którą w 2008 roku założyły trzy tancerki z Czech i Słowacji: Hana Kalousková, Martina Hajdyla Lacová i Karolína Hejnová, wcześniej przez 2 lata związane z koreańskim choreografem Ji-Eun Lee. Grupa realizuje projekty autorskie, współpracuje też z czeskimi i zagranicznymi choreografami. Pierwszy spektakl zespołu - zaprezentowany w maju 2009 r. w Synagodze Palmovka autorski projekt site-specific pt. "Echoes", zdobył nagrodę publiczności podczas czeskiej Platformy Tańca w 2010 r.

  Od 2010 r. ME-SA jest stałym rezydentem teatru Studio ALTA w Pradze. Grupa prezentowała swoje projekty na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. APAP/NYC, Spring Forward, Czech Dance Platform, Tanec Praha, Edinburg Fringe.

  W 2013 roku dzięki spektaklowi "Much More Than Nothing" duetu Peter Šavel / Stano Dobák ME-SA po raz pierwszy znalazła się wśród 20 najlepszych zespołów na liście Aerowaves TOP 20 Prority Companies. Zespół trzykrotnie zdobywał nominacje do nagrody "Taneczne Przedstawienie Roku". W 2015 roku Martina Hajdyla Lacová współzałożycielka grupy ME-SA otrzymała nagrodę "Tancerz Roku" za występ w spektaklu "SuperNaturals". Przedstawienie to jest również kolejnym spektaklem ME-SA, który znalazł się na liście Aerowaves Selection za 2015 rok.

   (na podstawie materiałów zespołu)

  Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z zespołem.

   

  Koncepcja i choreografia: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák

  Występują: Martina Hajdyla Lacová i Stanislav Dobák

  Współpraca reżyserska i choreograficzna: Peter Šavel

  Światło: Stanislav Dobák i Štěpán Hejzlar

  Produkcja: ME-SA/ Karolína Hejnová

  Koprodukcja: ALT@RT

  PREMIERA: 06.10.2014 - Studio ALTA (Praga, Czechy)