Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Miejsce: Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
Gdzie: Katowice
Sokolska 2
Kiedy: od 18-12-2016 17:00
do 18-12-2016 19:00
Wiek: Nastolatek
Cena: od 50,00
do 70,00 zł/osoba
Kategoria: Koncerty i widowiska
Tel:32 351 17 13
E-mail:kasa@filharmonia-slaska.eu

Filharmonia Konesera - Grzegorz Turnau TurBiKon

Pianista, aranżer, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca poezji śpiewanej - Grzegorz Turnau, który stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza, pojawi się na estradzie Filharmonii Śląskiej w niedzielę 18 grudnia. Polecamy!


Do Filharmonii Konesera trafia z wyjątkowym projektem TurBiKon, realizowanym ze znakomitymi muzykami jazzowymi: saksofonistą Leszkiem Szczerbą, perkusistą Cezarym Konradem i basistą Robertem Kubiszynem. Kwartet prezentuje ponad 20 utworów z niemal wszystkich płyt Grzegorza Turnaua w jazzujących aranżacjach.
Popularność Grzegorza Turnaua to swoisty fenomen. Wszak artysta uprawia trudny gatunek piosenki poetyckiej spod znaku krainy łagodności. Jego utwory to refleksyjne perełki, w których na happy end raczej nie ma miejsca. Nie jest też Grzegorza Turnau fabryką przebojów, choć napisał parę niewątpliwych hitów. A jednak od wielu lat przyciąga słuchaczy, którym nieobce są inne rodzaje muzyki.
Towarzyszący Grzegorzowi Turnauowi Leszek Szczerba, Cezary Konrad i Robert Kubiszyn realizowali z nim już inne projekty (m.in. solowe płyty). To znani i cenieni muzycy jazzowi, świetni instrumentaliści i autorzy wielu własnych przedsięwzięć artystycznych. W TurBiKonie prowadzą z wokalem i fortepianem lidera tria pełnoprawny muzyczny dialog, uwidaczniający ich własne muzyczne osobowości. Perkusja Konrada i bas (a także niekiedy gitara) Kubiszyna to nieodzowne muzyczne składniki wykonanych na koncercie, a znanych z innych aranżacji, utworów. To właśnie te instrumenty wprowadzają elementy świeżości i nowości. Saksofonista Leszek Szczerba to jeden z najbardziej wziętych krakowskich sidemanów. Zwraca uwagę koneserów swoim brzmieniem i sposobem improwizacji. Warto zwrócić także uwagę na nową rolę Turnaua - chwilami całkiem udanie improwizującego pianisty. TurBiKon nie występuje często. Szykuje się wielka gratka dla fanów Grzegorza Turnaua.


18 grudnia 2016, niedziela godz. 17.00.
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska.
Filharmonia Konesera - Grzegorz Turnau TurBiKon
Zespół góralski Mali Tkocze
Grzegorz Turnau TurBiKon w składzie:
Grzegorz Turnau - fortepian
Leszek Szczerba - saksofon
Robert Kubiszyn - kontrabas
Cezary Konrad - perkusja
W programie: najpopularniejsze piosenki Grzegorza Turnaua w nowych aranżacjach, poprzedzone kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu góralskiego Mali Tkocze.