Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • WC
 • Pod dachem
Gdzie: Ruda Śląska
Piotra Niedurnego 69
Kiedy: od 26-06-2016 14:00
do 26-06-2016 20:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Koncerty i widowiska
Tel:32 2486240, 32 2442952
E-mail:sekretariat@mckrudasl.pl

Rudzki Klub Fantastyki "Ruda Mithrilu" jest w zocy co moge łonych zaprosić na "Festnik - fyjta z roztomajtom fantastykom po Śloncku".

Łonaczyć to bydymy w łogrodku MCKu, a pomagerami bydom gyszeft "Mithrill" ze Katowic i szynk "Druid". Na byzuch czekomy latoś, 26 czyrwca łod godziny drugi po połedniu (może na werku nom zabuczom jak za starego piyrwy), a fort się pódziecie cosik wele łosmy na wieczor. 

Terozki kaj się niy łobejżisz to wszyndy som bele jake konwynty, festiwale i inksze torgi, ale my to chcymy wyrychtować całkym inakszyj. U nos majom się bawić śpiki smarkate razym z łojcami, a nawet starzikow bydymy radzi łoglondać. My robimy nasz "Festnik" do tych co fest tyj fantastyce pszajom ale i do tych co im ta cołko fantastyka cza dopiero forsztelować, bo na razie niy wiedzom ło ni nic i majom jom kajśik ze zadku pod plecami. Na "Festniku" bydziecie mogli na swoje ślypia łobejrzeć jak wyglondo taki istny co te ksionczki i komiksy ło fantastyce pisze, bydziecie mogli tyż poszpilać w belejake graczki i czy wom ta cało fantastyka bydzie się widziała czy niy to się dowiycie sami i niy bydziecie musieli godać że to gupie gupoty bo ktoś wom tak pedzioł ino sami bydziecie już wiedzieć, że to gupie fest, boście sami to poszkopiyli i inkszym bydziecie mogli ta mondrość wciskać do łeby , bo w końcu lux ex Silesia, jak godali stare Poloki we Wroclawju.

Tukej mocie wszysko co się bydzie dzioło i co bydzie do kupiynio na sztandach:

 • lajera, bo przijadom czi fajne kapele
 • łobejrzicie jak zawodowcy tańcujom i dyćko się łod nich nauczycie
 • bydom roztomajte graczki do bajtli i niy ino
 • bydymy bajtlom mazać gymby
 • bydymy bajtli uczy tańcować
 • jak fto bydzie chioł cosik wcisnońć do bebecha to bydym woszty z zymftym, a nawet krupnioki i żymloki
 • bydom tyż konfety, bombony i inksze maszkety, a jak ftoś chce to może upiyc zista i nom prziniyś to się do tyju jom zezerymy : )

 

 

Zapraszamy wszystkich na FESTnik, czyli festyno piknik przyrządzony z Fantastyką po Śląsku, podany przez Rudzki Klub Fantastyki 'Ruda Mithrilu' na ogródku Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. W menu FESTniku znajdziecie m.in.:

 • gry planszowe i zabawy na świeżym powietrzu
 • występy muzyczne i taneczne
 • grill oraz napoje

[PL]Fantastyczni,

W imieniu Rudzkiego Klubu Fantastyki "Ruda Mithrilu" mamy zaszczyt i ogromną przyjemność zaprosić was na "FESTnik - czyli festyno-piknik z fantastyką po Śląsku", imprezę plenerową organizowaną wraz z Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, sklepem Mithrill z Katowic, oraz Pubem Druid z Rudy Śląskiej. Odbędzie się ona w dniu 26 czerwca 2016 roku, w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej i potrwa od godziny 14:00 do godziny 20:00.

W dobie coraz większej ilości konwentów, spotkań, dni, festiwali, targów i innych bardzo formalnych wydarzeń związanych z bardzo szerokim tematem fantastyki, chcemy zaproponować zupełnie nową formę spotkań z tą przebogatą tematyką. Kierując naszą imprezę do dzieci, młodzieży, rodzin, osób, które na co dzień z mnóstwem światów mają niewiele do czynienia, zamierzamy odejść od często niezwykle sztywnych w swym przebiegu wydarzeń i stworzyć cykl bardzo luźnych w swej konwencji spotkań, na których zaproszeni goście, znane postaci ze świata literatury, gier i komiksu będą na "wyciągnięcie ręki" dla każdego uczestnika. Nasz FESTnik to takie właśnie nieformalne spotkanie w ogrodzie, gdzie przy dobrym napoju, grillu, wśród mnóstwa innych atrakcji można usiąść, porozmawiać, wymienić uwagi. Coś, co na wspomnianych wyżej innych formach spotkań z fantastyką nie ma miejsca, bo mieć nie może. Realizując dalej główną ideę działania Klubu Fantastyki, która w swoim założeniu ma na celu pokazać świat bez wszechobecnej elektroniki, tabletów, komputerów, smartfonów, wspólnie tworzymy projekt, podczas którego nie tylko każdy będzie mógł spędzić czas w gronie znajomych, poznać nowych ludzi, dowiedzieć się jak wiele możliwości proponuje każdemu świat fantastyki, ale też osobiście spotkać osoby, które go tworzą, które, w przeciwieństwie do coraz popularniejszych konwentów, nie będą tylko postaciami gdzieś na horyzoncie, daleko od nas, na scenie, ale żywymi ludźmi, obok nas, siedzącymi z nami przy jednym stole, rozmawiającymi z nami i uczestniczącymi z nami we wspólnej zabawie. Nasz FESTnik będzie właśnie takim wydarzeniem.

Oprócz wspomnianego powyżej głównego celu, który chcemy zrealizować, przygotowujemy podczas FESTniku także wiele innych wydarzeń towarzyszących, dzięki którym ta niedziela, 26 czerwca 2016 roku, stanie się niezapomniana. 
Najważniejsze z nich to:

 • Występy zespołów muzycznych - podczas FESTniku na scenie "Druida" zaprezentują się trzy zespoły, których muzyka będzie nam towarzyszyć i uprzyjemniać spotkanie.
 • Występ taneczny na zakończenie FESTniku.
 • Gry i zabawy terenowe - nie tylko dla dzieci.
 • Gry planszowe - games-room na świeżym powietrzu.
 • Malowanie twarzy.
 • Warsztaty taneczne dla dzieci.
 • Stoiska z pop-cornem i watą cukrową.
 • Stoisko z grillem i napojami.

To wszystko i wiele więcej odbędzie się już 26 czerwca 2016 roku w Rudzie Śląskiej, w Nowym Bytomiu od godziny 14:00.