Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
  Gdzie: Warszawa
  Zamenhofa 1
  Kiedy: od 23-09-2017 10:30
  do 01-10-2017 15:45
  Cena: do uzgodnienia
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:22 530 66 40
  E-mail:kontakt@nowehoryzonty.pl

  Festiwal Filmowy Kino Dzieci

  Już 23 września ruszy 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci pod hasłem 'Pora na ciekawość'. W tym roku ten szczególny, festiwalowy tydzień upłynie na oglądaniu, odkrywaniu, zgłębianiu, pytaniu i poznawaniu w kinach w całej Polsce - od Gdańska po Kraków. Festiwal zagości aż w 20 miastach. Przed nami atrakcje dla dzieci i rodziców, które pozwolą im wspólnie i twórczo spędzić czas - warsztaty, wykłady, spotkania i oczywiście projekcje. W programie aż 100 filmów pełno i krótkometrażowych.

  Kasia Walentynowicz illustration

  Jak co roku przedsmak festiwalowych atrakcji będzie można poczuć już tydzień wcześniej, bo w weekend 16-17.09 w zaprzyjaźnionych z Kinem Dzieci kawiarniach we Wrocławiu i Warszawie. Odbędą się projekcje i spotkania, będą też ciasta i moc zabawy.

  Konkurs i nowe sekcje

  To tydzień przed festiwalem, a co podczas festiwalu? Zacznijmy od konkursów. O statuetkę Kwiatu Paproci stanie w szranki osiem filmów. Zwycięskie produkcje wybiorą trzy składy jurorskie: twórców i dziennikarzy oraz Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Jak co roku również publiczność wyłoni najlepszy film festiwalu w ogólnopolskim głosowaniu. W poszczególnych miastach widzowie wybiorą również ulubionych bohaterów filmów krótkometrażowych.

  Nowościami w tegorocznym programie są dwie sekcje - Kino Dzieci z nosem w książkach i Odkrycia. W ramach tej pierwszej zobaczyć będzie można wybór adaptacji znanych pozycji z literatury dla najmłodszych, zarówno współczesnych, jak i klasycznych. Nie zabraknie też spotkań z autorami i wspólnego czytania. Z kolei Odkrycia to sekcja, która powstała z myślą o pokazywaniu wyjątkowych i poruszających filmów z całego świata, które mają skłaniać do dyskusji. Znajdą się w niej zarówno pełnometrażowe animacje, dokumenty, jak i filmy aktorskie o szczególnych walorach artystycznych.

  Ahoj! Kino czeskie

  W zeszłym roku podziwialiśmy filmową panoramę Francji. W tym zapraszamy na wyprawę do kraju, który może i jest bliżej na mapie, ale to wcale nie znaczy, że nie skrywa mnóstwa niespodzianek - ci, którym nie zabraknie ciekawości, odkryją, że Czechy w kinowym repertuarze dla dzieci mają nie tylko opowieści o Kreciku. W sekcji znajdą się klasyki krótkometrażowej animacji oraz pełnometrażowe fabuły. Projekcjom będą towarzyszyły warsztaty, pokazy i spotkania.

  W sekcji Panorama będzie można jeszcze raz zobaczyć zeszłorocznych laureatów na wielkim ekranie oraz zapoznać się z najnowszymi filmami dla młodych widzów, które gościły w polskich i europejskich kinach.

  Warsztaty i wykłady dla rodziców

  Nie zabraknie wydarzeń dla rodziców. W ramach spotkań Kino Dzieci o wychowaniu odbędą się warsztaty i wykłady przygotowane we współpracy z Fundacją Familylab Polska (członkiem Familylab Association założonego przez Jespera Juula - duńskiego pedagoga o światowej renomie, autora m.in. 'Kompetentnego dziecka'). O tym jak rozmawiać z dziećmi i o tym jak ich słuchać opowie trenerka i psycholożka Dušanka Kosanović.

  Wydarzenia branżowe

  Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się inauguracja Warsaw Kids Film Forum - branżowej części Kina Dzieci. WKFF to pierwsze w Polsce międzynarodowe forum pitchingowe skierowane do środowiska profesjonalistów. Podczas Forum odbędą się m.in. prezentacje projektów filmów i seriali dla młodej widowni, powstających w całej Europie. Wśród gości znajdą się międzynarodowi filmowcy i eksperci.
  Ciekawi co dalej?

   

   

  Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie festiwalu.