Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Centrum Kultury Dziecka
  Gdzie: Zgierz
  Szczepana Rembowskiego 17
  Kiedy: od 20-04-2017 09:30
  do 12-05-2017 09:30
  Cena: darmowe
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:+48 509 719 665
  E-mail:ckdzgierz@poczta.fm

  Festiwal Animacji O!PLA

  W tym roku Zgierz będzie jednym z przystanków ogólnopolskiej trasy V Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2017. Dzięki temu, przede wszystkim dzieci, obejrzą kilkadziesiąt najlepszych polskich krótkometrażowych filmów animowanych i będą mieć realny wpływ na decyzje o przyznaniu nagród w ramach konkursu - "Teraz dzieci mają głos".

  W naszym mieście podjęło się tego Centrum Kultury Dziecka we współpracy z Urzędem Miasta Zgierza oraz Parafią Św. Katarzyny. Całość wydarzenia podzieliliśmy na trzy części.

   

  I. PROJEKCJE KONKURSOWE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH ZE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI w sali widowiskowej przy Parafii Św. Katarzyny w Zgierzu.

  przedszkola: 20, 21, 27 kwietnia br., godz. 09:30
  klasy I-III szkół podstawowych: 4, 5, 11, 12 maja br., godz. 09:30

  Zapisy dla placówek rozpoczynają się 4 kwietnia br. - telefonicznie pod nr tel. 509 719 665 lub osobiście, ul. Rembowskiego 17.

  W ramach projekcji dzieci obejrzą po kilka filmów animowanych (łączny czas trwania projekcji ok. 40-50 minut) i wezmą udział w głosowaniu na, według nich, najlepsze. Zbiorcze wyniki z naszego miasta trafią do organizatorów Festiwalu O!PLA i pozwolą na wybór najlepszych animacji dla dzieci w Polsce w 2017 roku.

   

  II. PROJEKCJE KONKURSOWE (KATEGORIA STUDYJNA) DLA DOROSŁYCH W RAMACH 'SEANSÓW DLA KONESERÓW' w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu, ul. Mielczarskiego 1

  8 maja br., godz. 12:00
  wstęp wolny

   

  III. PROJEKCJA POZAKONKURSOWA FILMU 'JAK URATOWAĆ MAMĘ' w sali widowiskowej przy Parafii Św. Katarzyny w Zgierzu.

  niedziela 7 maja br., godz. 16:00
  wstęp wolny

   

  Jest to ok. półtoragodzinny film animowany dla całych rodzin w reżyserii Daniela Zduńczyka i Marcina Męczkowskiego. ​Jeszcze przed polską premierą odniósł on ​sukcesy na międzynarodowych festiwalach​, zdobywając nagrodę dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego na Dada Saheb Phalke Film Festival ​w ​Indi​ach oraz ​New Media Film Festival w Los Angeles.

  Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli rodzeństwa będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica… To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy - pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia - w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

  Głosów postaciom użyczyli m.in. Cezary Pazura, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Tomasz Kot, Jerzy Kryszak i Jarosław Boberek.

   

  Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu O!PLA, by zgodnie z ideą organizatora, polska animacja odzyskała kontakt i odbudowała relacje z widzami, gdyż w latach swojej świetności była jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek polskiej sztuki i przynosiła mnóstwo zaszczytów rodzimej kulturze.  Cieszymy się, że możemy włączyć się w tę wartościową ideę i bardzo gorąco zapraszamy Państwa do udziału.