Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Miejski
  Gdzie: Gliwice
  Nowy Świat 55 - 57
  Kiedy: od 30-01-2018 09:00
  do 07-02-2018 09:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: od 19,00
  do 24,00 zł/osoba
  Kategoria: Atrakcje na imprezy
  Tel:32 230 49 68, 32 231 80 38
  E-mail:bow@teatr.gliwice.pl

  Ferie w Teatrze Miejskim

  Nadchodzą ferie zimowe czas wolny od szkoły i zajęć dodatkowych. Warto go spędzić tak przyjemnie i ciekawie, jak to tylko możliwe. Aby wygrać z nudą zapraszamy do Teatru Miejskiego w Gliwicach na dwie propozycje przygotowane z myślą o dzieciach: spektakl 'Ach, jak cudowna jest Panama' wg Janoscha, w reżyserii Laury Słabińskiej i warsztaty teatralne inspirowane bajką Uriego Orleva 'Babcia robi na drutach'.

   

  Ach, jak cudowna jest Panama

  • 30 stycznia, godz. 9.00 i 11.00

  • 31 stycznia, godz. 9.00 i 11.00

    

   

  fot.Bożena Nitka

   Spektakl 'Ach, jak cudowna jest Panama' skierowany do widzów w wieku od pięciu lat jest niezwykle prostą, poruszającą serca opowieścią o przyjaźni. Miś i Tygrysek, bohaterowie tej historii, wyruszają w podróż poszukując Panamy, krainy ich marzeń. Utrzymana w atmosferze kolorowego snu opowieść, uczy dzieci najważniejszych wartości, którymi należy kierować się w życiu, a cała historia urozmaicona jest bajkową scenografią i muzyką wykonywaną na żywo.

   

  Tłem dla przygód małych przyjaciół jest przepiękna, surrealistyczna scenografia Pavla Hubički. To właśnie dekoracja ożywiona różnokolorowymi światłami sprawia, że gliwicki spektakl chwyta za serce i oddziałuje na wyobraźnię. (Magdalena Tarnowska, teatralny.pl)

  Z całą odpowiedzialnością - polecam! A ostateczną rekomendacją niech będą wieńczące spektakl brawa, które nie chciały zamilknąć. (Adriana Urgacz, portal Tuba Gliwic)

   

  'Są dzieci wełniane, są dzieci skórzane'

  • 6 lutego, godz. 9.00
  • 7 lutego, godz. 9.00

   

  Warsztat teatralny prowadzony w oparciu o książkę Uriego Orleva 'Babcia robi drutach'.

  Bajka pt. 'Babcia robi na drutach' to poruszająca historia o nieakceptacji i niezrozumieniu 'wełnianych' dzieci przez ich 'skórzanych' rówieśników oraz dorosłych. Ta piękna opowieść o 'innym-obcym', który nie przystaje do otoczenia niesie za sobą ponadczasowy, uniwersalny przekaz skierowany przeciwko dyskryminacji i wykluczeniu.

   

  Uczestnicy zajęć zapoznają się z treścią bajki i wspólnie z prowadzącymi odczytają zawarte w niej przesłanie. Porozmawiają o tym, czym jest tolerancja i dlaczego warto znać to słowo i na stałe wprowadzić je nie tylko do własnego słownika, ale i życia.

  Rozmowa będzie przygotowaniem do ćwiczeń z improwizacji teatralnej i działaniom plastycznych podczas których powstaną kostiumy teatralne. Warsztaty dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Koncepcja i prowadzenie - Zuzanna Bojda i Justyna Oleksy.