Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 12-01-2019 12:00
  do 27-01-2019 12:00
  Cena: od 1,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Inne
  Tel:(12) 263 40 44, (12) 263 40 36
  E-mail:edukacja@mocak.pl

  Ferie w MOCAK-u

  W czasie tegorocznych ferii zimowych województwa małopolskiego gości Muzeum zapraszamy na warsztaty otwarte, spotkania dla grup zorganizowanych oraz lekcje muzealne. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

   

  Ferie w MOCAK-u 2012 

   

  Oferta dla indywidualnych zwiedzających (dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi)

  • Zabawy z książką

  sobotę 12 stycznia o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Rebis zapraszają dzieci od 8. do 12. roku życia na warsztaty inspirowane książką Davida Hockneya i Martina Gayforda Historia obrazów dla dzieci z ilustracjami Rose Blake (przeł. Ewa Hornowska).

  "Historia obrazów dla dzieci zabiera czytelników w podróż po historii sztuki, która zaczyna się od pierwszych rysunków na ścianach jaskiń i prowadzi do obrazów tworzonych dzisiaj na ekranie komputera i smartfona. W swobodnej rozmowie wybitny artysta David Hockney i krytyk sztuki Martin Gayford opowiadają o sztuce z porywającą prostotą i jasnością. Ilustracje Rose Blake uzupełniają ich słowa i zachęcają młodych odbiorców do zgłębiania dziejów sztuki. Historia obrazów dla dzieci oparta jest na bestsellerowej Historii obrazów w wersji dla dorosłych" (z materiałów wydawcy).

   


  David Hockney i Martin Gayford, Historia obrazów dla dzieci,
  il. Rose Blake, przeł. Ewa Hornowska, wyd. Rebis

   

  W czasie zajęć uczestnicy poznają wybrane dzieła i techniki artystyczne omówione w książce. Warsztaty będą okazją do ciekawych odkryć i spostrzeżeń, a także do stworzenia własnych prac.

  Wstęp 10 złotych*. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem prawelska@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 35.

  • Warsztaty rodzinne Światłosfera

  W niedzielę 27 stycznia o godzinie 12 zapraszamy rodziny z dziećmi do 12. roku życia na warsztaty towarzyszące wystawie Akiry Inumaru Język kwiatów.

  Warsztaty będą okazją do zapoznania się z twórczością japońskiego artysty, a w szczególności z metodami, które stosuje, tworząc prace. Część praktyczna spotkania pozwoli uczestnikom spróbować własnych sił w kreowaniu kompozycji z naturalnych materiałów, takich jak liście czy papier.

   

  Materiały zapewnia Muzeum. Wstęp: 10 zł od dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44, (12) 263 40 36 (pn.-pt., godz. 11-16).

   

   

  Oferta dla grup

  • Lekcje muzealne

  W czasie ferii zimowych zapraszamy grupy zorganizowane do korzystania z bogatej oferty lekcji muzealnych. 

  Wstęp: 150 zł od grupy liczącej do 25 osób. Terminy będą ustalane indywidualnie. Rezerwacji można dokonać przez formularz dostępny pod adresem www.mocak.pl/lekcje-muzealne lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.-pt., godz. 11-16).

  Stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży zapraszamy do zapisów na specjalne lekcje muzealne, których koszt wynosi 1 zł od osoby. Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą (liczącą do 25 osób). Planujemy trzy takie spotkania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonać pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.-pt., godz. 11-16).

   

  * dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł