Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
  Gdzie: Kraków
  Lipowa 4
  Kiedy: od 10-02-2018 12:00
  do 25-02-2018 12:00
  Cena: od 1,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Inne
  Tel:12 263 40 44
  E-mail:edukacja@mocak

  Ferie w MOCAK-u

  W czasie tegorocznych ferii zimowych województwa małopolskiego odwiedzający Muzeum mogą liczyć na wiele atrakcji. Jak co roku planujemy warsztaty otwarte, spotkania dla grup zorganizowanych oraz lekcje muzealne. Oferta kierowana jest do dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów.

   

   

   

   

   

   

   

  Oferta dla indywidualnych zwiedzających (dzieci, młodzieży i rodzin z dziećmi)

  Science fiction

  W sobotę 10 lutego o godzinie 12 zapraszamy osoby w wieku od 12 do 15 lat na zajęcia towarzyszące wystawie Nonsensowne technologie. Uczestnicy obejrzą interaktywne obiekty i instalacje autorstwa Przemysława Jasielskiego i Rainera Prohaski. W części warsztatowej młodzież pod okiem specjalistów z zakresu nowych technologii wykona serię doświadczeń artystyczno-naukowych.

  Wstęp: 10 zł od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.-pt. godz. 11-16)

   

  Zabawy z książką 

  W sobotę 17 lutego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Zabawy z książką.

  Informacje o warsztatach pojawią się w aktualnościach na stronie Muzeum nie później niż na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

   

  Zimno-ciepło. Warsztaty rodzinne

  W niedzielę 25 lutego o godzinie 12 zapraszamy rodziny z dziećmi do 12. roku życia na warsztaty towarzyszące wystawie Artyści z Krakowa. Generacja 1970-1979. W prezentowanych na ekspozycji dziełach uczestnicy odnajdą ciepłe i zimne motywy. Zainspirowani instalacją Małgorzaty Markiewicz spróbują nadać nowe znaczenia rzeczom przyniesionym z domu.

  Materiały zapewnia Muzeum. W miarę możliwości prosimy o przyniesienie niepotrzebnych przedmiotów, na przykład zabawek, uszkodzonych lub zużytych sprzętów codziennego użytku.

  Wstęp: 10 zł od dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.-pt. godz. 11-16)

   

   

  Oferta dla grup

  Rysunki na szkle

  Między 12 a 25 lutego zapraszamy stowarzyszenia działające nieodpłatnie na rzecz dzieci i młodzieży na cykl kreatywnych warsztatów dotyczących witrażu. Uczestnicy zwiedzą Muzeum i poznają wybrane eksponaty z Kolekcji MOCAK-u, przekonają się, na jak różne sposoby współcześni artyści wykorzystują motywy dekoracyjne w swoich dziełach. Podczas części praktycznej uczestnicy wykonają własne prace.

  Zajęcia odbywać się będą w ramach miejskiego projektu kulturalnego Kraków - miasto Stanisława Wyspiańskiego.

  Wstęp: 1 zł od osoby. Terminy będą ustalane indywidualnie z każdą grupą (liczącą do 20 osób). Planujemy 4 spotkania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonać pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.-pt. godz. 11-16)

   

  Lekcje muzealne

  W czasie ferii zimowych zapraszamy także grupy zorganizowane do korzystania z szerokiej oferty lekcji muzealnych. Dodatkowo, tylko w tym okresie, dostępne są dwa tematy:

  Pomysł, projekt, realizacja. Lekcja inspirowana wystawą Nonsensowne technologie (www.mocak.pl/pomysl-projekt-realizacja).

  Moje miejsca. Lekcja inspirowana wystawą Artyści z Krakowa. Generacja 1970-1979 (www.mocak.pl/moje-miejsca).

  Wstęp: 150 zł od grupy liczącej do 25 osób. Terminy będą ustalane indywidualnie. Rezerwacji można dokonać przez formularz dostępny pod adresem www.mocak.pl/lekcje-muzealne lub telefonicznie: (12) 263 40 44 (pn.-pt. godz. 11-16)