Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Tychy
  Plac Wolności 1
  Kiedy: od 15-01-2020 11:00
  do 24-01-2020 13:00
  Cena: od 0,00
  do 5,00 zł/osoba
  Kategoria: Gry
  Tel:+48 32 327 18 20-22
  E-mail:a.berger@muzeum.tychy.pl, a.kura@muzeum.tychy.pl

  Ferie 2020

  Już 13 stycznia 2020 roku w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało cztery propozycje warsztatów o różnorodnej tematyce - od architektury i urbanistyki poprzez fotografię aż do sportu!

  Wśród nich coś dla najmłodszych mistrzów ('Sport bez tajemnic' 15 i 22 stycznia), którzy chcą sprawdzić wiedzę w konkursach i quizach sportowych, uzupełnionych o małe testy sprawnościowe.

  Coś dla siebie znajdą również miłośnicy architektury. Pierwsza propozycja ('Zimowe lampiony - światła miasta' 16 stycznia) to połączenie wiedzy o budynkach z najbliższej okolicy z zajęciami manualnymi, których efektem będzie własny lampion z fragmentem panoramy miasta - idealny, aby rozświetlić jeszcze nadal długie tyskie styczniowe noce. Druga propozycja dla tych, którzy interesują się architekturą i urbanistyką, to turniej gry planszowej ('Ulice i kwartały, 17 i 24 stycznia) - tu czeka nie tylko sporo wiedzy o projektowaniu i funkcjonowaniu miasta 'dobrego do życia', ale i ogromna frajda podczas spotkania z planszówką; a dodajmy, że to pierwsza taka gra traktująca o Tychach i ich bogatej historii architektury, współtworzona przez najmłodszych (gra planszowa 'Ulice i kwartały' powstawała w październiku 2019 roku przy zaangażowaniu uczniów klas V-VIII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Tychach). Ostatnia propozycja to warsztaty fotograficzne ('Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości. Osiedle B wczoraj i dziś' 18 stycznia) pokazujące, jak zmieniały się Tychy i otoczenie miasta na przestrzeni lat oraz wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum 'ABC - Architektura Bliżej Ciebie' (www.abc.tychy.pl).

  Do uczestnictwa zapraszamy nie tylko najmłodszych, ale także opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Zachęcamy również do uczestnictwa grupy zorganizowane - istnieje możliwość zamówienia warsztatów w dowolnym terminie między 13 a 24 stycznia 2020 roku.

  __________________________________________________________________________________


  Sport bez tajemnic - konkursy dla najmłodszych


  Skąd wzięła się w Tychach drużyna hokejowa? Ile wynosi rekord świata w lotach narciarskich? Na którym stadionie rozgrywa mecze Barcelona? Podczas ferii, w trakcie spotkań w Tyskiej Galerii Sportu, najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursach i quizach o sporcie w Tychach, w Polsce oraz na świecie. Trzeba będzie wykazać się nie tylko wiedzą, ale także umiejętnościami w małym teście sprawnościowym.

  Dodatkową atrakcją spotkań będą seanse filmów animowanych o sporcie.


  data: 15 i 22 stycznia 2020 (środy), godz. 11.00-13.00
  miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7
  prowadzą: Kamil Hajduk i Piotr Zawadzki
  wstęp wolny  __________________________________________________________________________________

  Zimowe lampiony - światła miasta:rodzinne warsztaty wokół architektury

   


  Rodzinne warsztaty wokół architektury, w trakcie których uczestnicy porozmawiają o mieście i o tym, co w nim zachwyca lub fascynuje - jego historii, miejscach i najciekawszych architektonicznie budynkach. Odkryją historię budynków, które mijają w drodze do szkoły. Spojrzą inaczej na okoliczne skarby, osobistych faworytów i fasady, które przyciągają oko.

  Każdy będzie miał możliwość stworzenia własnego lampionu z prostych narzędzi: słoika, papieru, kleju, farby i małej świeczki / świeczki do podgrzewacza. Uczestników prosimy o przyniesienie szklanego słoika (po dżemie/miodzie itp.- możliwie najprostszego, o gładkiej tafli i stałej średnicy, oczyszczonego z etykiet). Im większy będzie słoik i im szersza jego szyjka, tym łatwiejsze będzie tworzenie fragmentu panoramy i ozdabianie wnętrza.

  Uwaga! Podczas ferii istnieje możliwość zamówienia warsztatów dla grup zorganizowanych (udział płatny).


  data: 16 stycznia 2020 (czwartek), godz. 11.00-13.00 i 17.00-19.00
  miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
  prowadzi: Anna Kura
  koszt: 5 zł od osoby
  zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

   


  Ulice i kwartały - turniej gry planszowej


  Zajęcia, których uczestnicy będą mieli okazję zagrać w grę planszową 'Ulice i kwartały'. Podczas gry wcielą się w role architektów, urbanistów oraz mieszkańców, a ich głównym celem będzie wybudowanie funkcjonalnego i nowoczesnego miasta, z uwzględnieniem jak największej liczby budynków o znaczeniu ogólnomiejskim. Spotkanie z planszówką to świetna okazja do poznania prawideł, którymi warto kierować się, by miasto zostało dobrze zaprojektowane, a życie w nim było prawdziwą przyjemnością. Do wspólnego grania zapraszamy najmłodszych od 10 roku życia.

  Grajmy wspólnie przez całe ferie - istnieje możliwość zamówienia warsztatów dla grup zorganizowanych.


  data: 17 i 24 stycznia 2020 (piątki), godz. 11.00-13.00
  miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
  prowadzi: Agata Berger-Połomska
  zapisy: Agata Berger-Połomska, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.berger@muzeum.tychy.pl
  wstęp wolny

  więcej:
  http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/ulice-i-kwartaly/
  http://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/ulice-i-kwartaly-2/


  Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości. Osiedle B wczoraj i dziś - warsztaty fotograficzne


  Warsztaty fotograficzne, podczas których uczestnicy odkryją, jak dobrze znają miasto i jak ich otoczenie zmieniło się na przestrzeni lat. Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum 'ABC - Architektura Bliżej Ciebie' (www.abc.tychy.pl), by następnie, zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedle B, nieopodal Muzeum i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc za tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989.

  Uczestników prosimy o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera).

  Uwaga! Podczas ferii istnieje możliwość zamówienia warsztatów dla grup zorganizowanych (udział płatny).


  data: 18 stycznia 2020 (sobota), godz. 11.00-13.00
  miejsce: Stary Magistrat, pl. Wolności 1
  prowadzi: Anna Kura
  zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
  wstęp wolny