Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Gdzie: Gliwice
Nowy Świat 55/57
Kiedy: od 30-10-2016 11:00
do 30-10-2016 13:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 10,00
do 15,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 230 67 18 / 32 232 11 01

Familijne niedziele z teatrem

Raz w miesiącu, w niedzielę zapraszamy na warsztaty przygotowane z myślą o dzieciach i ich opiekunach. Uczestnicy podczas wspólnej zabawy popatrzą na otaczający nas świat poprzez medium jakim jest teatr. Spotkania zainaugurowane zostaną 30 października, pokazem spektaklu „Świat i już” oraz próbą wspólnej interpretacji przedstawienia.

 

„Świat i już” to przepiękna opowieść o największym kraju na świecie - naszej wyobraźni oraz o możliwości otwierania tego intymnego świata za pomocą LITER – LITERATURY.

 

Scenariusz: Krystyna Hussak - Przybyło na podstawie tekstu P. Dorina

Reżyseria: Krystyna Hussak – Przybyło

Scenografia: Piotr Przybyło

Animacje: KRAKOWSKIE FILMOWISKO oraz Igor Mołodecki

 

Nagrania: Wojciech Fularz

Światło: Piotr Przybyło

Gościnny Głos: Tadeusz Dylawerski

 

Występują: Jan Gałek, Filip Kałuża, Olga Małachowska, Monika Pociecha, Tadzio Przybyło, Leon Przybyło, Magdalena Rostek, Kuba Setlak, Kasia Syska, Natalia Tatomir, Małgorzata Zębala.

 

Spektakl został nagrodzony:

Grand Prix na XXIII Małopolskich Spotkaniach Teatrzyków Dziecięcych Kraków 2015,

II Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu „Bez Granic” Cieszyn 2015,

I NAGRODA  na XXX Festiwalu Dzieci i Młodzieży BAJDUREK Nowy Sącz 2015.

 

Warsztaty i zajęcia Dziecięcego Studia Teatralnego poprowadzi Krystyna Hussak – Przybyło

Absolwentka Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku, laureatka Nagrody Prezydenta Krakowa w 2007 r. ,Nagrody Edukacyjnej Miasta Krakowa w 2011 r. oraz Nagrody im. L. Cyganika Za Wybitne Osiągnięcia w Teatrze Dzieci i Młodzieży w 2015 roku. Od 16 lat prowadzi Dziecięce Studio Teatralne WYJĄTEK przy Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie. Spektakle wyreżyserowane przez Krystynę Hussak-Przybyło otrzymały wiele prestiżowych nagród w Polsce i zagranicą. Od 2000 roku współpracuje z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, gdzie przygotowywała obsady dziecięce do następujących spektakli: „Lunatycy” oraz „Mistrz i Małgorzata” Krystiana Lupy, „Makbet” Andrzeja Wajdy, „Trzy stygmaty Palmera Eldritcha” Jana Klaty,  „Auto da fé” Pawła Miśkiewicza , „Car Mikołaj” Remigiusza Brzyka, „Nie-Boska komedia” Krzysztofa Nazara, „Oczyszczenie” Petra Zelenki.