Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
Gdzie: Tarnowskie Góry
Jana III Sobieskiego 7
Kiedy: od 03-06-2016 18:00
do 03-06-2016 19:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32 285 27 34
E-mail:biuro@tck.net.pl

Ekokraina - wernisaż fotografii przyrodniczej Henryka Kościelnego

Na początku czerwca w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się duże ekologiczne wydarzenie w skład, którego wchodzi dziesiąta edycja warsztatów "Eko Kraina" oraz pierwszy tarnogórski festiwal filmowy "Ekotopfilm", organizowany w ramach współpracy międzynarodowej ze Słowacją.

Celem warsztatów jest kształtowanie u uczestników postawy ekologicznej wywołania potrzeby dbania o środowisko, aktywizowanie mieszkańców do praktycznego działania na rzecz ochrony środowiska oraz prowadzenie efektywnej edukacji pro-ekologicznej. W programie zajęć znalazły się propozycje dla różnych grup wiekowych.

Tradycyjnie obowiązkową pozycją 'Eko Krainy' są warsztaty artystyczne dla dzieci. Najmłodsi, wykorzystując niepotrzebne przedmioty, poznając różne techniki plastyczne zamienią hol TCK w rajski ogród. Pracę twórczą zwieńczy ekologiczny bankiet. Dorośli również znajdą coś dla siebie. Proponujemy dla nich zajęcia rękodzieła. Skupimy się na tradycjach rzemieślniczych - dawnych technikach rękodzielniczy, które staną się pretekstem do stworzenia eleganckich, modnych dekoracji w duchu art recyclingu.

W tym roku premierowo 'Eko Krainie' będą towarzyszyć projekcje najciekawszych filmów o tematyce ekologicznej w ramach festiwalu "Ekotopfilm" z Bratysławy. Ideą przedsięwzięcia jest zaprezentowanie twórczości filmowej opisującej technologiczny i gospodarczy rozwój światowych społeczeństw. Widzowie zapoznają się z najnowszymi filmami naukowymi z całego świata.

 

3 CZERWCA - WERNISAŻ FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ HENRYKA KOŚCIELNEGO

  • godzina: 18.00 - 19:00
  • wstęp bezpłatny
  • miejsce: Galeria Przytyk

Od 3 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej Przytyk będzie można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej autorstwa Henryka Kościelnego. Prace pokazane zostaną w ramach tegorocznej X edycji festiwalu Eko Kraina. Henryk Kościelny, wybitny fotograf, pasjonujący się ornitologią i ekologią jest autorem kilku tysięcy zdjęć przedstawiających faunę i florę Ziemi Tarnogórskiej i nie tylko. Za cel stawia sobie uchwycić i uwiecznić najbardziej ulotne i fascynujące chwile, w których ma możliwość bezpośredniego obcowania z naturą. Zajmuje się głównie fotografią ptaków, a piękno przyrody w zatrzymanych przez niego kadrach jest pełne dramaturgii i dynamizmu. Zapraszamy do zwiedzania wystawy i odkrycia jak niezwykła potrafi być otaczająca nas przyroda.

Henryk Kościelny urodził się w Tarnowskich Górach, gdzie mieszka do dziś. Ukończył Technikum Leśne w Brynku. Przyrodą interesuje się od dzieciństwa, a od ponad trzydziestu lat pasjonuje go ornitologia i ekologia. Czynnie działa na rzecz ochrony przyrody. Jest członkiem Górnośląskiego Klubu Ornitologicznego i Polskiego klubu Ekologicznego. Współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim oraz Instytutem Ochrony Przyrody PAN w Krakowie, a także z Działem Przyrody przy Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. W jego dorobku jest szereg publikacji przyrodniczych.

Doświadczenie fotografika przyrody nabywał w tutejszych Lasach Lublinieckich.

Zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach fotograficznych, a zdjęcia jego autorstwa można znaleźć w albumach i czasopismach przyrodniczych.