Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
Gdzie: Tarnowskie Góry
Jana III Sobieskiego 7
Kiedy: od 02-06-2016 17:00
do 02-06-2016 20:00
Wiek: Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:32 285 27 34
E-mail:biuro@tck.net.pl

Ekokraina - warsztaty rękodzieła

Na początku czerwca w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się duże ekologiczne wydarzenie w skład, którego wchodzi dziesiąta edycja warsztatów "Eko Kraina" oraz pierwszy tarnogórski festiwal filmowy "Ekotopfilm", organizowany w ramach współpracy międzynarodowej ze Słowacją.

Celem warsztatów jest kształtowanie u uczestników postawy ekologicznej wywołania potrzeby dbania o środowisko, aktywizowanie mieszkańców do praktycznego działania na rzecz ochrony środowiska oraz prowadzenie efektywnej edukacji pro-ekologicznej. W programie zajęć znalazły się propozycje dla różnych grup wiekowych.

Tradycyjnie obowiązkową pozycją 'Eko Krainy' są warsztaty artystyczne dla dzieci. Najmłodsi, wykorzystując niepotrzebne przedmioty, poznając różne techniki plastyczne zamienią hol TCK w rajski ogród. Pracę twórczą zwieńczy ekologiczny bankiet. Dorośli również znajdą coś dla siebie. Proponujemy dla nich zajęcia rękodzieła. Skupimy się na tradycjach rzemieślniczych - dawnych technikach rękodzielniczy, które staną się pretekstem do stworzenia eleganckich, modnych dekoracji w duchu art recyclingu.

W tym roku premierowo 'Eko Krainie' będą towarzyszyć projekcje najciekawszych filmów o tematyce ekologicznej w ramach festiwalu "Ekotopfilm" z Bratysławy. Ideą przedsięwzięcia jest zaprezentowanie twórczości filmowej opisującej technologiczny i gospodarczy rozwój światowych społeczeństw. Widzowie zapoznają się z najnowszymi filmami naukowymi z całego świata.

 

2 CZERWCA - WARSZTATY RĘKODZIEŁA

  • godziny: 17.00 - 20.00
  • wstęp bezpłatny
  • ilość miejsc: 100 (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie TCK)
  • miejsce: hol TCK           

Eko Kraina jest również wydarzeniem, które zachęca do zwrócenia uwagi na tradycje rzemieślnicze. Dawne techniki rękodzielnicze są pretekstem, do stworzenia modnych elementów dekoracyjnych, a wszystko w duchu art recyclingu.

W przestrzeni holu zostaną przygotowane 4 stanowiska, na których będzie można poznać różne techniki artystyczne. W godzinach od 17 - 20 można dołączyć do wybranego stanowiska i pod okiem profesjonalnych rękodzielników zrobić własną pracę.