Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

 • WC
 • Pod dachem
Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
Gdzie: Tarnowskie Góry
Jana III Sobieskiego 7
Kiedy: od 01-06-2016 16:30
do 01-06-2016 20:30
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Cena: darmowe
Kategoria: Muzea, zamki i pałace
Tel:32 285 27 34
E-mail:biuro@tck.net.pl

EkoKraina - Dzień Dziecka

Na początku czerwca w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się duże ekologiczne wydarzenie w skład, którego wchodzi dziesiąta edycja warsztatów "Eko Kraina" oraz pierwszy tarnogórski festiwal filmowy "Ekotopfilm", organizowany w ramach współpracy międzynarodowej ze Słowacją.

Celem warsztatów jest kształtowanie u uczestników postawy ekologicznej wywołania potrzeby dbania o środowisko, aktywizowanie mieszkańców do praktycznego działania na rzecz ochrony środowiska oraz prowadzenie efektywnej edukacji pro-ekologicznej. W programie zajęć znalazły się propozycje dla różnych grup wiekowych.

Tradycyjnie obowiązkową pozycją 'Eko Krainy' są warsztaty artystyczne dla dzieci. Najmłodsi, wykorzystując niepotrzebne przedmioty, poznając różne techniki plastyczne zamienią hol TCK w rajski ogród. Pracę twórczą zwieńczy ekologiczny bankiet. Dorośli również znajdą coś dla siebie. Proponujemy dla nich zajęcia rękodzieła. Skupimy się na tradycjach rzemieślniczych - dawnych technikach rękodzielniczy, które staną się pretekstem do stworzenia eleganckich, modnych dekoracji w duchu art recyclingu.

W tym roku premierowo 'Eko Krainie' będą towarzyszyć projekcje najciekawszych filmów o tematyce ekologicznej w ramach festiwalu "Ekotopfilm" z Bratysławy. Ideą przedsięwzięcia jest zaprezentowanie twórczości filmowej opisującej technologiczny i gospodarczy rozwój światowych społeczeństw. Widzowie zapoznają się z najnowszymi filmami naukowymi z całego świata.

 

1 CZERWCA - DZIEŃ DZIECKA

 • wstęp bezpłatny
 • ilość miejsc: 100 (bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie TCK)
 • wiek uczestników: 6 - 12 lat (udział młodszych dzieci wyłącznie w obecności opiekunów prawnych)

 

 

 

 

 

 

16.30 RAJSKI OGRÓD warsztaty artystyczne

 • czas trwania: 1,5 h
 • miejsce: hol TCK
 • prowadzenie: Paulina Nowak
 • opiekunowie grup: Marta Burian, Jolanta Opara, Rafał Tomulka, Aleksandra Jasiurkowska. 

Wielka akcja plastyczna dla dzieci, w ramach której powstanie w holu naszego Centrum Kultury piękny, fantastyczny ogród. Dla naszych utalentowanych maluchów jest to lekcja twórczych rozwiązań i kreatywnego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów. Młodym artystom chcemy pokazać, że dzięki wyobraźni i odrobinie pracy można stworzyć cuda! Praca artysty nie ma granic, a coś, można stworzyć z niczego! Rajski ogród będzie również formą scenografii na czas trwania całej Eko Krainy oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego: EKOTOPFILM.

 

18.00 BANKIET DLA DZIECI

 • czas trwania: 1 h
 • miejsce: hol TCK

Po zakończonej pracy twórczej, dzieci zostaną zaproszone do udziału w przyjęciu. W tym czasie będzie można podziwiać stworzony przez nas Rajski ogród oraz skorzystać z poczęstunku. Planujemy w tym czasie również zabawy i konkursy z nagrodami.

 

19.00 WIECZORYNKA

 • czas trwania: 1 h 25 m
 • miejsce: sala widowiskowa

"Ups! Arka odpłynęła" 2015, reż. Toby Genkel

Nadciąga potop i wkrótce całą Ziemię zaleje woda. Jedynym ratunkiem dla zwierząt jest miejsce na Arce Noego, której kapitanem został wyniosły Król Lew. Niestety, paru nieboraków nie znalazło się na liście upoważniającej do wejścia na pokład i teraz mają… przechlapane. Uroczy stwór o imieniu Fini, przedstawiciel tajemniczego gatunku pluszczaków, wspierany przez trójkę innych pechowców bez biletu wstępu na Arkę, zmaga się z nadciągającą powodzią oraz stadem gryfów-głodomorów, które… mają smaka na pluszczaka.