Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 02-06-2019 12:00
  do 02-06-2019 18:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Gry
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

   

  Wrocławski Dom LiteraturyWrocławski Teatr Lalek oraz Fundacja 'Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową' organizują w niedzielę 2 czerwca wyjątkowo kreatywny DZIEŃ DZIECKA w Ogrodzie Staromiejskim. Będzie to dzień pełen przygód i fantastycznych literackich oraz teatralnych atrakcji skierowanych do dzieci w każdym wieku.

  W niedzielę 2 czerwca, od 12.00 do 18.00 Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zamieni się w prawdziwe królestwo dzieci i sztuki. Zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym będą tu mogły spędzić wspaniale czas pod okiem artystów i profesjonalnych animatorów kultury. To świetna okazja, by bawiąc się, rozwijać swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności. Na dzieci czeka szereg bezpłatnych zajęć.

   

   

  Z dziećmi z okazji ich święta spotkają się wyjątkowi wrocławianie: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prof. Jan Miodek, Natalia Lubrano oraz Agnieszka Wolny-Hamkało, którzy specjalnie dla nich będą czytać bajki i wiersze.

   

  Mali teatromani będą mieli również okazję obejrzeć spektakle teatralne przygotowane przez Wrocławski Teatr Lalek. Jeden z nich, 'Tesla vs Edison, czyli z prądem pod prąd' zostanie zagrany w Ogrodzie Staromiejskim na scenie Bajkobusu (wstęp wolny).

   

  Wrocławski Teatr Lalek zorganizuje otwartą plenerową rekwizytornię i garderobę teatralną. Najmłodsze dzieci wraz z opiekunami będą mogły wziąć udział w niebiletowanych warsztatach: muzyczno-teatralno-migowych 'My tu gramy!' oraz 'IMPRO 3D' - zajęciach improwizacji teatralnej. Tym nieco starszym teatr proponuje warsztaty technik lalkowych 'Akcja animacja!', scenograficzne 'Zabawy z przestrzenią', a także 'Ćwiczenia z wyobraźni' prowadzone przez aktorów i scenografkę WTL.

  Fundacja 'Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową' zaprosi dzieci na magiczną Wyspę Przylądka Nadziei, na której będą mogły pomalować buzie, pobawić się bańkami mydlanymi, wspólnie coś uczyć i porysować. Przez cały dzień w Ogrodzie Staromiejskim prowadzona będzie kwesta na rzecz małych podopiecznych Przylądka Nadziei.

   

  Świętowanie tego najważniejszego dnia w roku zwieńczy Koncert piosenek (nie tylko) dla dzieci zagrany przez przyjaciół Fundacji - zespół Agnes&Band.