Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • WC
  • Pod dachem
Miejsce: Wodzisławskie Centrum Kultury
Gdzie: Wodzisław Śląski
ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
Kiedy: od 01-06-2016 09:00
do 01-06-2016 12:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: 12,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:324554855
E-mail:sekretariat@wck.wodzislaw.pl

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to szczególna data. Na tę oczekiwaną przez wszystkich milusińskich okoliczność, Wodzisławskie Centrum Kultury przygotowało atrakcyjny program. 1 czerwca w godzinach dopołudniowych, będzie można zobaczyć najnowszy spektakl "Król Maciuś I". W myśl 'dzieci dzieciom' przewidziane są również zabawy i konkursy z publicznością w wykonaniu młodych artystów z Teatru "Szydełko". Grupa ta działająca od kilku lat przy Wodzisławskim Centrum Kultury, ma już na swoim koncie sukcesy teatralne, w tym spektakl "Bajka o dwóch królestwach".

 

 

 

Pełna ciepła i uroku historia o małym, kilkuletnim królu z pewnością spodoba się nie tylko małym, ale i dużym widzom. Przedstawienie oparte zostało o znaną powieść dla najmłodszych, która nie tylko bawi, ale i uczy. Pozwala oczami wyobraźni zobaczyć świat zupełnie nieprawdopodobny i przenosi widza do Republiki Dziecięcej, gdzie wszystko ma nowy ład i porządek. To historia o dorastaniu i pogoni za marzeniami, której bohaterem jest mały chłopiec stawiający czoła wyzwaniu, jakie postawiło przed nim życie po śmierci swojego ojca i matki. Stara się być dorosłym wcześniej niż byłby na to gotowy. Uczy się rządzić, kierować rozsądkiem, podejmować mądre i sprawiedliwie decyzje, reformuje kraj. Osierocony, tęskni jednak za prawdziwą przyjaźnią, troską i marzy o zwyczajnej zabawie na podwórku z dziećmi. Czy Maciuś poradzi sobie z przeciwnościami losu, czy nie zagubi się w natłoku "dorosłych" spraw, jak zniesie porażki czy pokona własne słabości i czy finalnie zwycięży walkę o samego siebie? O tym dowiemy się ze spektaklu już wkrótce.

 

Przedstawienie wyreżyserowała Dorota Krawczyk. Za dźwięk odpowiada Sebastian Zaleski, światło- Jerzy Bularz, scenografia- Aleksander Wilkus i Andrzej Grzesik, kostiumy - Jadwiga Plawna i Katarzyna Redka. W spektaklu zagrają: Mikołaj Simiński, Jagoda Nowak, Konrad Hałaszko, Kinga Olejniczak, Emanuela Szkatuła, Oliwia Bienias, Weronika Mitręga, Oliwia Więcław, Łucja Nowakowska, Magdalena Strządała, Wiktor Machnica.

 

1 czerwca 2016 r. godz.9:00, cena biletu: 12 zł

 

Zapisy: Izabela Sobota specjalista ds. upowszechniania kultury i edukacji kulturalnej
Dział Projektów i Animacji Kulturalnej Wodzisławskie Centrum Kultury tel.: 32 455 48 55