Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Miejski
  Gdzie: Gliwice
  Nowy Świat 55 - 57
  Kiedy: od 25-11-2017 16:00
  do 18-02-2018 16:00
  Cena: od 19,00
  do 24,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 230 49 68, 32 231 80 38
  E-mail:bow@teatr.gliwice.pl

  Dzieci z Bullerbyn

  Dziesiąta premiera Teatru Miejskiego w Gliwicach skierowana jest do młodych widzów, choć sceniczna adaptacja znakomitej książki Astrid Lindgren 'Dzieci z Bullerbyn' w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego trafia w gusta publiczności w każdym wieku.

   

   

  Znakomita powieść, która od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem u dzieci jak i ich rodziców, ukazująca rok z życia Lisy, Lassego, Bossego, Ollego , Anny i Brity - małych mieszkańców miasteczka Bullerbyn, doczekała się już kilkunastu realizacji teatralnych w teatrach całej Polski. Jednak my chcemy zaprezentować ją po raz kolejny, a zarazem jakby po raz pierwszy. Bogaty świat wyobraźni, dziecięcych zabaw, radości, smutków jak i obowiązków rodzinnych, jest idealnym punktem wyjścia do zabaw plastyczną formą teatralną. Bo my, dorośli ( tak, my 'nudni' dorośli) pamiętamy jeszcze czasy, gdy kijek mógł być motorem, wiadro - armatą, kołdra - bazą a błoto - złotem. Dziś ten świat coraz bardziej staje się zapomniany i wypierany przez wszechogarniającą 'DO-SŁO-WNOŚĆ!!!'. A ona zabija w nas wrażliwość a w dzieciach kreatywność. 

   

  Nasze dzieci z Bullerbyn to hołd składany wyobraźni. Hołd dla dziecięcej, nieskrępowanej wiary w siłę miłości, przyjaźni i uśmiechu. A nieograniczający świat teatru lalek, teatru formy i teatru plastycznego pomoże zabrać Państwa tam, gdzie każdy był nawet całkiem niedawno. W rodzinne strony bycia dzieckiem. Zapraszamy. - Jerzy Jan Połoński, reżyser przedstawienia. 

  W spektaklu grają aktorzy współpracujący z nami przy poprzednich produkcjach dla dzieci: Iga Bancewicz ('W kole'), Rafał Domagała ('Ach, jak cudowna jest Panama'), Cezary Jabłoński ('Ach, jak cudowna jest Panama' ) oraz Magdalena Zabel i Kornel Sadowski. 

  Jerzy Jan Połoński, reżyser spektaklu, ma w swoim artystycznym portfolio doświadczenia aktorskie, kabaretowe i reżyserskie. Współpracował m.in. z Formacją Chatelet, Teatrem Powszechnym w Łodzi, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Groteska w Krakowie od kilu lat związany jest z Teatrem Maska w Rzeszowie. 

   

  Daty przedstawienia znajdziecie na stronie Teatru.

   

  Astrid Lindgren, 'Dzieci z Bullerbyn'
  PREMIERA: 25 listopada 2017 r.

  • przekład: Irena Wyszomirska
  • adaptacja sceniczna: Anna Ilczuk
  • reżyseria: Jerzy Jan Połoński
  • scenografia: Joanna Martyniuk
  • muzyka: Marcin Partyka
  • konsultant artystyczny ds. repertuaru dziecięcego: Zbigniew Prażmowski
  • inspicjent: Marek Migdał
  • produkcja: Beata Sokołowska
  • występują: Magdalena Zabel (LISA),  Anna Moś (BRITTA), Iga Bancewicz (ANNA), Rafał Domagała (LASSE), Cezary Jabłoński (OLLE), Kornel Sadowski (BOSSE)