Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 17-11-2018 17:00
  do 21-11-2018 10:30
  Wiek: Przedszkolak
  Cena: od 20,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  Drzewo

  wiek 3-5 lat | PREMIERA 17.11.2018
  spektakl dostosowany do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością słuchu

   

  TWÓRCY:
  REŻYSERIA:
  Bartosz Kurowski
  SCENOGRAFIA: Klaudia Laszczyk
  MUZYKA: Łukasz Matuszyk
  WIZUALIZACJE: Robert Maniak
  KONSULTACJE W ZAKRESIE JĘZYKA MIGOWEGO: Wioletta Boczar-Dominiak
  DZIAŁANIA SPOŁECZNO-EDUKACYJNE: Marta Kurowska
  OBSADA: Agata Cejba, Barbara Pielka, Łukasz Matuszyk (gościnnie)

  PREMIERA: 17.11.2018
  KOLEJNE SPEKTAKLE: 18.11 | 13:00; 20 i 21.11 | 10:30 

  BILETY | bilety.teatrlalek.wroclaw.pl
  normalny 25 PLN; ulgowy  22 PLN; grupowy 20 PLN (dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli oraz dla uczestników programu pomocy dla rodzin wielodzietnych 'dwa  plus trzy i jeszcze więcej')

   

   

  'Czas towarzyszy zmianom pór roku i przemianom w człowieku. Drzewo, wiosną soczystozielone, z czasem staje nagie, by potem znów rodzić owoce. Twarz ludzka, dawniej o spojrzeniu ostrym i skoncentrowanym, przyjmuje wyraz spokoju i harmonii, a spojrzenie staje się nieobecne. Zanim to jednak nastąpi, uśmiecha się do małego człowieka, który woła 'babciu!', 'dziadku!'. Drzewo to symbol naturalnego cyklu narodzin i obumierania, łańcucha pokoleń, którego ogniwa scala relacja najstarszych i najmłodszych.' | Bartosz Kurowski - reżyser

  Pięknego wiosennego dnia pod drzewem pojawia się dziecko. Starsza pani czekała na nie od dawna. Opowiada mu bajki, bawi się z nim, troszczy. Mijają dni i tygodnie, kwiaty na drzewie opadają, pojawiają się listki, potem owoce. Nadchodzą letnie burze, jesienne słoty i pierwszy śnieg. Dziecko wyrasta na mądrą i dobrą dziewczynkę. A starsza pani odchodzi wraz ze śnieżnymi kwiatami, które mróz narysował na szybach ich domu.

  Bartosz Kurowski sięga po najpiękniejsze wiersze dla dzieci polskich autorów, m.in. Ewy Szelburg-Zarembiny, Leopolda Staffa, Władysława Broniewskiego, Juliana Kornhausera, przywołuje na scenie niezwykłą atmosferę poezji, czytanej kilku pokoleniom wnucząt przez ich dziadków. Snuje opowieść o czasie, który zaczarowuje tytułowe drzewo feerią barw, kształtów i dźwięków zmieniających się pór roku, ale także naznacza spotkanie dziewczynki i dojrzałej kobiety, z czułością przygląda się ich subtelnej relacji.

  Spektakl, adresowany do widzów w wieku przedszkolnym i bliskich im dorosłych, szczególnie seniorów, przeprowadza odbiorców od przedstawień dla najnajmłodszych do pierwszych doświadczeń z teatrem jako miejscem opowiadania historii. Łączy bodźce wizualne, muzykę na żywo i interakcje angażujące dzieci w sceniczne działania z najwyższej próby poetyckim tekstem i uniwersalną opowieścią. Otwiera przestrzeń artystycznego spotkania, łączy pokolenia we wspólnym teatralnym przeżyciu.