Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Galeria Łomianki
  Gdzie: Łomianki
  Brukowa 25
  Kiedy: od 10-03-2018 11:00
  do 10-03-2018 17:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Inne
  Tel:(22) 209 86 51
  E-mail:biuro@galerialomianki.pl

  Domowa eko-drogeria

  Powoli żegnamy zimę. Już za moment wiosenne promienie słońca ujawnią wszelkie ślady, jakie na naszej skórze pozostawiło mroźne, zanieczyszczone powietrze. Jak temu zapobiec? Odpowiedź tkwi w naturze! Podczas warsztatów w Galerii Łomianki w sobotę 10 marca poznasz tajniki produkcji eko-kosmetyków z produktów, które… znajdziesz we własnej kuchni.

  Etykiety sklepowych kosmetyków pełne są tajemniczych skrótów i nazw substancji, które niekiedy trudno rozszyfrować. A gdyby tak stworzyć preparat, którego etykietę wypiszesz własnoręcznie, mając pewność, że zawiera on wyłącznie naturalne i bezpieczne składniki? Podczas warsztatów w Galerii Łomianki każdy z uczestników stworzy eko-kosmetyki, których wysoka skuteczność oparta jest o ogólnodostępne i… jadalne produkty.

   

   

  Skład każdego kosmetyku jest maksymalnie uproszczony - wykorzystane zostaną produkty naturalne - takie, które można zjeść: miód, oliwa z oliwek, cukier. W domowej eko-drogerii nie znajdziemy konserwantów, SLS, SLES, parabenów i innych substancji pieniących. Dobór składników do danego kosmetyku będzie oparty na wiedzy naszych mam i babć - to receptury, które królowały w przedwojennych poradnikach pani domu. 

   

  Podczas zajęć każdy z uczestników będzie mógł stworzyć zestaw trzech kosmetyków, składający się z:

  • Antycellulitowego peelingu do ciała na bazie oliwy z oliwek, cukru i kawy;
  • Oczyszczającej maseczki do twarzy na bazie miodu, oleju arganowego i węgla aktywnego;
  • Soli do kąpieli na bazie różowej soli himalajskiej (80 rożnych minerałów!) i suszonych płatków róży.

  Każdy kosmetyk trafi do szklanego słoiczka (500 ml), na którym znajdzie się naklejka informująca o składzie, zastosowaniu i dacie przydatności. Przygotowane kosmetyki zostaną ozdobnie zapakowane, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako elegancki eko-prezent dla bliskiej osoby.

  Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu comiesięcznych warsztatów 'Zielono mi' w Galerii Łomianki, podczas których powstają pomysłowe, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązania dla domu i urody.

  Warsztaty odbędą się 10 marca (sobota) w godzinach 11.00-17.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Ilość słoiczków ograniczona.