Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Gdzie: Gliwice
  Dolnych Wałów 3,
  Kiedy: od 23-11-2019 11:00
  do 25-01-2020 11:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: od 8,00
  do 12,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:32 238 25 01
  E-mail:biuro@amok.gliwice.pl

  Dobry czas z filmem i rodziną

  Lubisz dobre kino? Lubisz swoje dziecko? Jeśli tak, a do tego zależy Ci na wspieraniu rozwoju dziecka oraz rozwijaniu swoich umiejętności wychowawczych, to nasz projekt jest właśnie dla Was. Po każdym wspólnym seansie filmowym zapraszamy na wyjątkowe i oryginalne warsztaty, podczas których rodzice dzięki dzieciom będą w bezpiecznej atmosferze humoru i zabawy stawać się jeszcze lepszymi rodzicami, a dzieci za sprawą rodziców jeszcze mądrzejszymi dziećmi. Propozycja skierowana jest do dzieci (9/10-12 lat) oraz ich rodziców, opiekunów.

   

  Warsztaty poprowadzą:

  Dagmara Suma -pedagog społeczno-kulturowy, trenerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Absolwentka Studium Reintegracji Społecznej Polskiego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego. Obecnie w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Prywatnie żona, mama dwóch synów i właścicielka dwóch kotów.

  Marcin Drzazga - pedagog, trener warsztatu psychoedukacyjnego, reżyser teatru dzieci i młodzieży PWST we Wrocławiu, wykładowca akademicki.  Współautor programów profilaktycznych rekomendowanych przez PARPĘ i ORE. Prywatnie mąż, tata córki i syna, właściciel dwóch psów.

   

   

  23 listopada 2019, g.11.00 - film: CAŁY ŚWIAT ROMY / warsztat: Na styku pokoleń - czyli o tym co możemy czerpać z relacji rodzinnych

  Romy codziennie po szkole idzie do babci. Niektórym może się wydawać, że oznacza to zabawę i dobrze spędzony czas. Nie dla Romy. Babcia Stine jest zajęta pracą w swoim salonie fryzjerskim i bywa bardzo surowa. Ale wszystko się zmienia, gdy Romy odkrywa zupełnie inne oblicze staruszki. Z czasem między babcią i wnuczką nawiązuje się szczera, pełna troski relacja, podszyta przeczuciem nadchodzącej utraty. Wzruszająca, międzypokoleniowa opowieść o pomocy, zrozumieniu i chorobie.

  Nagroda Frankfurter Buchmesse za najlepszą ekranizację literacką dla dzieci i młodzieży, Wyróżnienie Jury Dzieci oraz Jury Rodziców, Nagroda Główna SKSiL - Festiwal Kino w Trampkach 2019. Nagroda Jury ECFA oraz wyróżnienie Jury Twórców - 6. MF Kino Dzieci

  • kategoria wiekowa: 9 +

  14 grudnia 2019, g.11.00 - Film: Mamy Talent! / warsztat: jak dorosnę to... czyli o marzeniach, planachi aspiracjach

  Zabawny i ciepły, a momentami urzekający film o przyjaźni, marzeniach, akceptacji siebie i innych. Kapela Los Bando Immortale, którą tworzą nastolatkowie Axel i Grimsen oraz dużo młodsza od nich wiolonczelistka Thilda, zakwalifikowała się na mistrzostwa norweskiego rocka w Tromso. W wyprawie na festiwal pomaga im nieco starszy Martin, który 'wypożycza' od ojca dość niezwykłego kampera. Ich zwariowana podroż oraz wieńczący ją występ są pełne rockowej energii i niosą sporą dozę optymizmu oraz zabawy.

  Wyróżnienie Jury Dziecięcego - Festiwal Ale Kino! w Poznaniu 2018.

  • kategoria wiekowa: 9 +

  25 stycznia 2020, g.11.00 - film: ŁOWCY CZAROWNIC / warsztat: Każdy ma jakąś niedoskonałość..., czyli o spotkaniach z niepełnosprawnością

  W swoich snach jest odważnym superbohaterem, w prawdziwym życiu - niepewnym siebie chłopcem, któremu trudność sprawia wchodzenie po schodach. 10-letniemu Jovanovi, który choruje na częściowe porażenie mózgowe, trudno jest się pogodzić ze swoją sytuacją. Do klasy Jovana dołącza buntownicza Milica, która ma inny problem: jej rodzice się rozstali, a ojciec związał się z… wiedźmą! Czy dwójce przyjaciół uda się ją pokonać? Wzruszająca historia o roli rodziny i o tym, jak dzięki uzdrawiającej mocy bliskości i bezgranicznej akceptacji każdy z nas może stać się superbohaterem.

  Nagrody ECFA - 5. Festiwal Filmowy Kino DzieciNajlepszy film fabularny - Nagroda Młodego Jury na Zlin Film Festiwal.

  1. kategoria wiekowa: 9 +

  Ceny biletów:

  • pojedynczy film: 12 zł (dzieci), 12 zł (rodzice)
  • pojedynczy warsztat: 8 zł (dzieci), 8 zł (rodzice)

  Istnieje możliwość wykupienia biletu tylko na film. Pierwszeństwo mają osoby chcące wziąć udział w całości (film + warsztat)

  Konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina: +32/238 25 01, biuro@amok.gliwice.pl