Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Tarnogórskie Centrum Kultury
  Gdzie: Tarnowskie Góry
  Jana III Sobieskiego 7
  Kiedy: od 28-04-2017 18:30
  do 28-04-2017 21:30
  Cena: od 8,00
  do 10,00 zł/osoba
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:32 285 27 34
  E-mail:biuro@tck.net.pl

  "Do usłyszenia" - cykl koncertowy

  Podczas kolejnej odsłony cyklu 'Do usłyszenia' zagrają tarnogórskie zespoły Whalesong i November Might Be Fine! Czujemy, że to będzie niesamowity wieczór. Z dumą zapowiadamy i nie możemy się już doczekać!

   

  Pierwszym zespołem, który zobaczymy w ramach kwietniowego cyklu "Do usłyszenia" jest coraz prężniej działająca grupa WHALESONG.

  Powstała w 2009 roku w Tarnowskich Górach, w 2011 wydała debiutancki minialbum zatytułowany "Filth". W 2014 zespół przygotował trzy remixy dla szwedzkich pionierów post metalu - Cult of Luna, które znalazły się na ich albumie "Remixes".

  Obecnie zespół kończy mixować pełny album zatytułowany "Disorder". Zawierać on będzie sporą dawkę mocno eksperymentalnej muzyki z pogranicza takich gatunków jak sludge, post metal, drone doom, no wave czy industrial. Co ciekawe na płycie udzielili się gościnnie muzycy znani z takich zespołów jak Decapitated, Lux Occulta, Medeia i Useless. Na chwilę obecną grupa promuje wydaną w czerwcu 2016 EPkę ‘Roi des Rats’.

  Muzyka zespołu to wypadkowa wielu gatunków, na żywo grupa bardzo często wykorzystuje wizualizacje i stawia na otwarte improwizowane formy swoich kompozycji, dzięki czemu żaden koncert nie jest taki sam. Muzyka trio powinna przypaść do gustu fanom takich grup m.in. Swans, Neurosis, Celtic Frost, Godflesh, Sunn O))).

   

  Drugą gwiazdą kwietniowego "Do usłyszenia" będzie zespół November Might Be Fine. Grupa powstała w 2014 roku. W tym samym roku światło dzienne ujrzała EPka składająca się w dwóch utworów: "Horizontal Gravitation" i "Unhappy Neverending". Gościnnie na wokalu pojawił się w nich Marcin Czapla. Trio w składzie Bartosz Stanik (gitara), Iwo Nowak (bas) i Piotr Szwarnóg (perkusja) balansuje na granicy ciężkich brzmień i pięknych melodii. Gatunki muzyczne, którymi można opisać twórczość November Might Be Fine to post-metal i post-rock. Ich instrumentalne kompozycje "wyrażają więcej niż tysiąc słów". Muzyka zespołu z Tarnowskich Gór jest środkiem transportu i tylko od słuchacza zależy, w którą stronę i jak podróż będzie wyglądała. O jakości muzyki wykonywanej przez November Might Be Fine świadczą nagrody: I miejsce w V edycji Muzyki na Plan (ex aequo Milky Wishlake), nagroda publiczności w VI edycji Muzyki na Plan, I miejsce w VII edycji Dachoofka Festival w Krakowie w 2015 roku. 28 kwietnia to będzie wyjątkowa data zarówno dla tarnogórskiego tria jak i ich fanów, gdyż tego dniaodbędzie się oficjalna premiera debiutanckiej pełnowymiarowej płyty November Might Be Fine zatytułowanej "South".

  Podobnie jak Whalesong, czyli pierwszy zespół, który zagra 28 kwietnia, NMBF również wykorzystają wizualizacje. Szykuje się zatem prawdziwa uczta audiowizualna!

   

  Zachęcamy także do dołączenia w wydarzeniu na Facebook'u!!


  Bilety w cenie 8/10 zł

  Możliwość kupna w zakładce po lewej stronie.

  W zakładkach dostępny do zobaczenia krótki filmik. :)