Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Państwowy Teatr Lalki Tęcza
  Gdzie: Słupsk
  Waryńskiego 2
  Kiedy: od 16-06-2018 11:00
  do 16-06-2018 12:00
  Cena: od 9,00
  do 18,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:601 962 305
  E-mail:spektakle.tecza@gmail.com

  Daszeńka, czyli żywot szczeniaka

   

  O autorze: Karel Čapek (1890-1938) to wybitny czeski pisarz okresu międzywojennego. Dramaturg, prozaik, eseista i dziennikarz. Znany na całym świecie jako autor słowa "robot", które po raz pierwszy pojawiło się w jego dramacie R.U.R. W roku 1933 Karel Čapek "dla dzieci napisał, zilustrował, sfotografował i na własnej skórze doświadczył" opowiadanie Daszeńka, czyli żywot szczeniaka.

  Jest to pełne ciepłego humoru opowiadanie o perypetiach dorastającego szczeniaka. Czy tylko szczeniaka? No właśnie… przecież ciepło, czułość, miłość macierzyńska potrzebne są wszystkim.

   

  O spektaklu: Spektakl Daszeńka, czyli żywot szczeniaka podchodzi do prozy Čapka z należytym szacunkiem. Przeróbki tekstu czy skróty zastosowano na tyle, na ile było to konieczne, by przedstawienie dla dzieci miało należyte tempo i dramaturgię. Mamy więc doskonały i zabawny tekst literacki, a całe zaplecze środków scenicznych, jak lalki muzyka, kostium i scenografia, i w końcu gra aktorów, podkreślają jego niezwykła wartość. Jak prawie każdy spektakl dla dzieci, "Daszeńka" nie tylko bawi, ale także uczy. Dowiemy się czym jest instynkt, co jest potrzebne szczeniakowi (i nie tylko) aby zdrowo rósł oraz przekonamy się jak odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad pieskiem. Jest to spektakl dla widzów w wieku od lat pięciu do stu… zwłaszcza dla tych, którzy kochają psy.