Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Miejsce: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego
Gdzie: Kalisz
pl. Bogusławskiego 1
Kiedy: od 24-03-2017 10:00
do 10-03-2017 20:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Cena: darmowe
Kategoria: Sztuka i kreatywność
Tel:62 760 53 14
E-mail:kasa@teatr.kalisz.pl

"Czytanki Bogusławskiego", czyli zapraszamy dzieci do wymyślenia bajek i opowiadań

Zespół Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców i opiekunów do udziału w konkursie, towarzyszącym tegorocznym obchodom Urodzin Bogusławskiego, które Teatr będzie świętować w dniach 24 - 26 marca 2017 roku.

 

 

Wymyślić bajkę i potem móc ją usłyszeć, czyli zasady konkursu "Czytanki Bogusławskiego"

W ramach konkursu "Czytanki Bogusławskiego" zachęcamy dzieci w wielu przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 3 do 10 lat) do przygotowania bajek, wierszyków, opowiadań i innych form literackich. Z nadesłanych prac teatralna komisja konkursowa wybierze te, które między innymi będą zawierały najpiękniejszy morał i niosły walory edukacyjne, a ich autorzy wykażą się największą kreatywnością.

Nagrodzone bajki i opowieści zostaną nagrane przez aktorów Teatru oraz zamieszczone w ogólnodostępnych kanałach promocyjnych, tak aby inne dzieci miały możliwość ich odsłuchania. Tym sposobem chcemy stworzyć wyjątkową galerię opowieści dla dzieci, które można będzie znaleźć na kanale YouTube Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

Autorów zwycięskich prac zaprosimy na premierową prezentację, która odbędzie się na Dużej Scenie Teatru w czasie Urodzin Bogusławskiego.

 

Napisać i narysować "Czytankę Bogusławskiego"

Zachęcamy wszystkie dzieci do zilustrowania swoich opowieści - rysunki będą stanowiły doskonałe uzupełnienie czytanek.

 

Do kogo skierowany jest konkurs

Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (od 3 do 10 lat), pracujących indywidualnie lub w grupach. Zachęcamy rodziców i opiekunów młodszych dzieci do zapisywania wymyślonych przez dzieci prac. Zależy nam na tym, by prace były samodzielnie przygotowane przez dzieci.

 

UWAGA:

Do wygrania Zabawki z rysunków dzieci oraz książki Wydawnictwo Dwie Siostry.

 

Terminy nadsyłania prac i ogłoszenia wyników

Na prace czekamy do 10 marca. Wyniki konkursu będą ogłoszone najpóźniej do 20 marca 2017.

Do prac konkursowych prosimy dołączyć imiona, nazwiska i wiek dzieci oraz telefon i e-mail kontaktowy do rodziców lub opiekunów grupy.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem "Czytanek Bogusławskiego" oraz do pobrania oświadczenia dla rodziców i opiekunów w zakładce po lewej stronie.