Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego
  Gdzie: Kalisz
  pl. Bogusławskiego 1
  Kiedy: od 27-06-2017 18:00
  do 27-06-2017 20:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: darmowe
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:62 760 53 14
  E-mail:kasa@teatr.kalisz.pl

  Chungnam Korean Traditional Music Orchestra

   

   

  Z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka 27 czerwca o godz. 18.00 w kaliskim Teatrze zaprezentowany zostanie koncert koreańskiej tradycyjnej orkiestry Chungnam Korean Traditional Music Orchestra. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wejściówki na koncert należy odebrać w Kasie Teatru.

   

   

  Chungnam Korean Traditional Music Orchestra została założona 5 listopada 1990. Celem jej istnienia jest kultywowanie koreańskich tradycji muzycznych oraz inspirowanie emocji mieszkańców Regionu Chungcheongnam-do.

  Od czasu pierwszego koncertu w marcu 1991 r. orkiestra zagrała około 1600 koncertów i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr tradycyjnych w Korei Południowej. Wniosła istotny udział w zachowanie dziedzictwa tradycyjnej muzyki koreańskiej, budowę regionalnej tożsamości mieszkańców Chungcheongnam-do oraz promowanie różnorodności lokalnych kultur.

  Piękno i melodyjność tradycyjnej koreańskiej muzyki orkiestra rozpowszechniała na całym świecie podczas zagranicznych koncertów. W każdym miejscu otrzymały one wysokie recenzje i przyczyniły się do promocji koreańskiej sztuki tradycyjnej. Koreańska muzyka tradycyjna obejmuje swoim dziedzictwem godność i czystość zapisane w unikalnych melodiach, w uporządkowanym, naturalnym rytmie oraz w wyrazistości poruszającej wyobraźnię połączeniem prostoty i wielobarwności - mówi dyrygent zespołu, Hwang Inkeun.

  Pełen skład orkiestry liczy 52 osoby (w Wielkopolsce wystąpi skład 25-osobowy). Muzycy używają następujących tradycyjnych instrumentów: Daegeum (duży flet bambusowy), Sogeum (mały flet bambusowy), Piri (cylindryczny obój), Haegeum, Gayageum, Ajaeng (instrumenty strunowe podobne do cytry), a także instrumentów perkusyjnych. Wszyscy muzycy są absolwentami najlepszych koreańskich akademii muzycznych.

   

   

  Członkowie orkiestry jako wolontariusze promują tradycyjną muzykę koreańską w lokalnych społecznościach poprzez koncerty w mniejszych miejscowościach. Prowadzą również zajęcia muzyczne dla uczniów.

  Prócz Kalisza, koncert Chungnam Korean Traditional Music Orchestra odbędzie się także w Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

  Muzycy wystąpią w Wielkopolsce na zaproszenie Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka - gospodarzem koncertu w Kaliszu jest Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Koncerty odbędą się z okazji jubileuszu 15-lecia partnerstwa Wielkopolski i Chungcheongnam-do.