Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  • Pod dachem
Gdzie: Gliwice
Nowy Świat 55/57
Kiedy: od 03-12-2016 16:00
do 05-12-2016 12:00
Wiek: Przedszkolak
Uczeń podstawówki
Nastolatek
Cena: od 10,00
do 15,00 zł/osoba
Kategoria: Kina, teatry i opery
Tel:32 230 67 18

'Chłopiec z Gliwic'

'CHŁOPIEC Z GLIWIC'

Pełna dowcipnych dialogów i wartkiej akcji historia w teatralny sposób przedstawia prawdziwe wydarzenie z dziejów Gliwic. W 1626 roku duński hrabia Ernest von Mansfeld ze swym protestanckim wojskiem staje pod Gliwicami, żądając poddania miasta. Ma przewagę militarną - lecz czy jest to wystarczający powód, by ulec jego żądaniom? Nie dla gliwiczan! Dzielny szewczyk Przemko i jego pomysłowa towarzyszka Jadwiga nie pozwolą, by wrogowie z uśmiechem na ustach przeszli Białą Bramą i uznali ich rodzinne miasto za swą wojenną zdobycz. Nieprzyjaciół pokonają dzięki sprytowi, niezachwianej wierze w zwycięstwo i… maleńkim przyjaciołom, na których zwykle nikt nie zwraca uwagi.
Forma przedstawienia czerpie z najlepszych teatralnych tradycji: konwencji ludowej, włoskiej komedii dell’arte oraz błazeńskich popisów średniowiecznych aktorów wędrownych. W spektaklu na nudę nie ma miejsca - sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, a bohaterowie nie mają chwili wytchnienia. Zmuszeni do wymyślania kolejnych forteli, są w nieustannym ruchu, prześcigając się w wysiłkach zmierzających do osiągnięcia celu.

 

Spektakl dla dzieci od 5 lat
Czas trwania 60 minut bez przerwy

Tekst: Grzegorz Krawczyk

Reżyseria: Ireneusz Maciejewski

Scenografia: Dariusz Panas

Muzyka: Michał Kowalczyk

Obsada: Natalia Dzierżawiec, Mateusz Grabowski, Paulina Moś, Mateusz Trzmiel

 

Po spektaklu "Chłopiec z Gliwic" mikołajkowe działania animacyjne: spotkanie ze świętym Mikołajem, zabawy pantomimiczne pt. "Moje wymarzone prezenty", wspólne świąteczne muzykowanie.

 

 

3 grudnia, godz. 16.00, Teatr Miejski w Gliwicach

4 grudnia, godz. 14.00, 16.00, Teatr Miejski w Gliwicach

5 grudnia, godz. 9.00, 11.00, Teatr Miejski w Gliwicach

 

Bilety: 10 zł, 15 zł.

 

Serdecznie zapraszamy! (;