Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Warsztaty Kultury
  Gdzie: Lublin
  Stare MIasto
  Kiedy: od 26-07-2018 15:00
  do 29-07-2018 23:00
  Cena: darmowe
  Kategoria: Koncerty i widowiska
  Tel:+48 81 533 08 18
  E-mail:sekretariat@warsztatykultury.pl

  Carnaval Sztukmistrzów 2018

  Cyrk - jedni go kochają, inni nienawidzą. Carnaval Sztukmistrzów - największy w Polsce festiwal poświęcony sztuce nowego cyrku i sztuce ulicy - zadowoli i jednych i drugich.
  Pierwsi odkryją jak wiele treści i różnorodności kryją w sobie przedstawienia nowego cyrku w odróżnieniu od tresury zwierząt, czy pokazów numerów, które widzieli w tradycyjnym cyrku.
  Ci drudzy zobaczą zupełnie nowe oblicze cyrku, którego nie znali, gdzie niezwykłe umiejętności ludzkie (akrobatyka, żonglerka, aerial), zaskakujące sztuczki i triki (iluzja, manipulacja), zabawne gagi (klaunada) służą artystom do tego, by opowiedzieć unikalną historię, która zaczaruje widza. Carnaval Sztukmistrzów to festiwal emocji: artyści rozśmieszają, wzruszają, zachwycają, a czasem nawet przerażają.

   

  fot.J.Scherer

   

  Każde przedstawienie to gwarancja niepowtarzalnych wrażeń. O determinacji w pokonywaniu rutyny i przełamywaniu nudy opowie spektakl Marée Basse w wykonaniu duetu Cie Sacekripa. Pokazem iluzji z wykorzystaniem pirotechniki i… armaty zaczaruje nas Pan Ząbek. Za to sześciu muzyków z Meksyku, tworzących grupę Los Kamer, zachęci do tańca latynoskimi rytmami i swing jazzem. Nie zabraknie też spektakularnej akrobatyki i żonglerki, serwowanej między innymi przez kobiecą grupę Sisus Sircus z Finlandii. Podczas ich występu publika z niedowierzaniem wpatrzy się w akrobacje przekraczające ludzkie granice.

   

  Carnaval to też niezwykła atmosfera, którą w znacznym stopniu tworzy towarzyszący imprezie Urban Highline Festival i jego uczestnicy. To spacerujący po taśmach ponad głowami przechodniów slacklinerzy przybywający do Lublina z całego świata. Przez 10 lat festiwalu Lublin stał się prawdziwą mekką slackliningu, głównie dzięki innowacyjnemu pomysłowi wieszania taśm nie w okolicznościach natury, jak to bywa zazwyczaj, lecz wyłącznie w centrum miasta. Pokonanie wszystkich 14 taśm o różnym stopniu trudności rozwieszonych na wysokościach 7-40m i o długości do 100m to nie lada wyzwanie. Choć dla niektórych to wciąż mało i decydują się jeszcze na chodzenie po taśmach nocą, ku uciesze publiczności licznie odwiedzającej Carnaval Sztukmistrzów.