Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 29-09-2017 10:00
  do 10-10-2017 10:00
  Wiek: Uczeń podstawówki
  Nastolatek
  Cena: od 20,00
  do 25,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  Burza

  Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký powrócił na deski Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność 'Czarodziejskiego fletu' postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat 'Burzę' - jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.
   


  Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy - potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie. 

  Marek Zákostelecký, znawca kina i wielbiciel filmowych trików, współtwórca 'Ostatniej sztuczki Georges'a Méliès'a', w pracy nad koncepcją inscenizacyjną 'Burzy' zainspirował się steampunkowymi filmami przygodowymi Karela Zemana, zwanego 'czeskim Méliès'em'. Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a. Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.

  BURZA / wiek 6+ // PREMIERA 30.09.2017

  Spektakl na motywach 'Burzy' Williama Shakespeare'a

  Przekład: Piotr Kamiński

  Redakcja naukowa przekładu: Anna Cetera
  Pomysł adaptacji: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký
  Tekst adaptacji: Elżbieta Chowaniec
  Reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký
  Muzyka: Vratislav Šrámek
  Choreografia: Aneta Jankowska

  Obsada:
  Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Borowski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Igor Kujawski (gościnnie), Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka