Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr Maska
  Gdzie: Rzeszów
  Mickiewicza 13
  Kiedy: od 14-05-2017 16:30
  do 14-05-2017 17:30
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 5,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:17 85 20 614
  E-mail:teatrmaska@teatrmaska.pl

  Bilet do teatru za 500 groszy

  Już 13 maja 2017 po raz trzeci obchodzić będziemy Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji 97 teatrów z 38 polskich miast zagra spektakle "za grosze". Dokładnie za 500 groszy. Właśnie tyle, okrągłe 5 złotych, zapłacą w tym roku widzowie za bilety w ramach akcji, której pomysłodawcą jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

  Teatr Maska także włącza się do akcji. Serdecznie zapraszamy 14 maja o godz. 16:30 na spektakl 'Tylko jeden dzień' w reżyserii Jacka Popławskiego. Przygotowaliśmy dla Państwa aż 240 biletów w tej wyjątkowej cenie.

  WAŻNE! Zakup biletów możliwy będzie TYLKO 13 maja, TYLKO w kasie teatru. Jedna osoba nabyć może maksymalnie dwa bilety.

   

   

   

  Tylko jeden dzień

  Na świecie jest wiele rzeczy i zjawisk - małych i wielkich, ważnych i nieważnych. Czasem trudno odróżnić jedne od drugich. Bo czy na przykład jeden dzień - tylko jeden dzień - może być czymś ważnym i wyjątkowym? 

  Co może się wydarzyć w ciągu tych niewielu godzin? Dla bohaterki naszego spektaklu - malutkiej Jętki Jednodniówki -  jeden dzień to całe życie. Jeśli jednak myślicie, że będąc Jednodniówką nie można być szczęśliwym, a po przedstawieniu widownia będzie mokra od łez, jesteście w wielkim błędzie. Przygotujcie się raczej na opowieść wypełnioną mnóstwem przygód, śmiechu, wrażeń i emocji. Wszystko to za sprawą Lisa i Dzika, którzy są gotowi na wszystko, aby życie Jętki, którą dopiero poznali, było wyjątkowe. Dzięki nim okazuje się, że jeden dzień to dość czasu, aby zdobyć prawdziwego przyjaciela (a nawet dwóch!), poznać świat, przejąć się czyimś losem i zarazić wszystkich wkoło swoim optymizmem. Malutka Jętka odkrywa przed nami jeden z największych sekretów szczęścia - nie jest ważne to, jak długie życie mamy przed sobą, ale jak dobrze wykorzystamy dany nam czas.

  Przedstawienie zrealizowane na podstawie sztuki Martina Baltscheita, której niezaprzeczalnymi walorami są świetne tempo, znakomite dialogi, zabawne sytuacje i nieoczekiwane zwroty akcji, jest afirmacją życia, pomimo ulotności wszystkiego, co nas otacza. Lekka i dowcipna forma, w jakiej ujęto trudny zarówno dla dzieci jak i dorosłych temat przemijania, pomaga "oswoić" problem odejścia, żalu i godzenia się ze stratą kogoś bliskiego.

   

  Martin Baltscheit - pisarz, ilustrator, dramaturg, aktor i lektor, autor wielu książek, sztuk teatralnych i słuchowisk. Laureat kilku najważniejszych nagród literackich w kategorii utworów dla dzieci i młodzieży.

  autor: Martin Baltscheit
  przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
  reżyseria: Jacek Popławski
  scenografia: Julia Skuratova
  muzyka: Pavel Helebrand