Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego
  Gdzie: Kalisz
  pl. Bogusławskiego 1
  Kiedy: od 15-05-2017 20:30
  do 15-05-2017 21:35
  Wiek: Nastolatek
  Cena: 5,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:62 760 53 14
  E-mail:kasa@teatr.kalisz.pl

  Bilet do teatru za 500 groszy

   

  Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu po raz kolejny weźmie udział w obchodach Dnia Teatru Publicznego, które rozpocznie akcja "Bilet do teatru za 500 groszy". Z tej okazji 13 maja, w dniu, w którym przypada Dzień Teatru Publicznego, widzowie będą mogli kupić bilety za 500 groszy na spektakl "Jeden gest" w reżyserii Wojtka Ziemilskiego z Nowego Teatru w Warszawie. Spektakl będzie prezentowany w dniu 15 maja w ramach 57. Kaliskich Spotkań Teatralnych

  Dzień Teatru Publicznego oraz towarzysząca mu akcja "Bilet do teatru za 500 groszy" to szansa i zachęta do spotkania z teatrem. Idei dostępności teatru w ramach akcji sprzyja atrakcyjna cena 500 groszy za bilet, która odpowiada liczbie spektakli premierowych w ostatnim sezonie, których twórcy wykorzystali do rozmowy z widzami współcześnie napisane teksty. Sprzedaż biletów w ramach akcji będzie się odbywać wyłącznie 13 maja (sobota) w Kasie Teatru, a każdy widz będzie mógł kupić tylko dwa bilety w cenie 500 groszy.

  W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz trzeci. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce - a więc teatr dostępny i mówiący w imieniu każdego - obchodził 250-lecie swojego istnienia. "Bilet do teatru za 500 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

  Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw. W akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" w tym roku weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast.

  Kasa Teatru w Dniu Teatru Publicznego, 13 maja (sobota), będzie czynna od godziny 9.00 do rozpoczęcia ostatniego spektaklu w ramach 57. KST.

   

  Jeden gest 

  Nowy Teatr, Warszawa 

  15 maja, 20:30, czas trwania: 65 minut, Scena Kameralna

   

   

  Powiem wam, co mnie fascynuje: że nie potrafię o tym mówić. Moje słowa okazują się nieporadne, niezdarne. Język, którego używam, wydaje mi się nieadekwatny do mówienia o językach migowych i ogólniej, o świecie Głuchych.
  Ale nie chcę być gołosłowny. Na dobry początek przeczytajcie parę truizmów z kolekcji "Truizmy" Jenny Holzer. Te zdania, pozornie proste jak cep, w kontekście języka migowego odjeżdżają w nowych kierunkach:
  Słuchaj, kiedy twoje ciało mówi.
  Ludzie, którzy nie pracują rękami to pasożyty.
  Słowa zwykle nie wystarczają.
  Opis jest ważniejszy, niż metafora.
  Abstrakcja jest rodzajem dekadencji.
  Jesteś odpowiedzialny za określenie, co rzeczy znaczą.

  "Jeden gest" to rzecz o językach migowych.

  To spektakl o porozumiewaniu się ze światem - światem słyszących i światem innych Głuchych. Interesuje mnie tu komunikacja - przekazywanie (i wytwarzanie, przetwarzanie) wiedzy, emocji, kultury. Jeśli język określa rzeczywistość ("Granice mojego języka są granicami mojego świata", jak to opisuje Wittgenstein), to czego możemy dowiedzieć się o świecie z języków Głuchych? Co w ich doświadczeniach komunikacji jest uniwersalne, a co - wyjątkowe? (I jakim cudem nikt z moich przyjaciół nie ma Głuchych przyjaciół?).

  Wojtek Ziemilski (materiały teatru)