Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
  Gdzie: Wrocław
  pl.Teatralny 4
  Kiedy: od 20-05-2017 15:00
  do 20-05-2017 16:00
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 5,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:71 335 49 10, 71 335 49 11
  E-mail:widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

  Bilet do teatru za 500 groszy

   

  W tym roku również włączamy się do akcji "Bilet do teatru za 500 groszy". Jest to akcja ogólnopolska, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. 
  W tym roku zapraszamy na spektakl CALINECZKA w reżyserii Wiesława Hejny grany 20 maja o g. 15:00. 
  Sprzedaż biletów rozpocznie się 13 maja w kasie teatru, która tego dnia będzie otwarta w godzinach 09:00-19:00.
  Na spektakl grany w ramach akcji "Bilet za 500 groszy" jedna osoba może kupić maksymalnie pięć biletów. 

   

   

  Jedno z najpopularniejszych przedstawień Wrocławskiego Teatru Lalek; inscenizacja pełnej magii i uroku baśni Hansa Christiana Andersena. Spektakl Wiesława Hejny z kolorową, bajkową scenografią Beaty Fertały pełen jest radosnych piosenek, które dzieci śpiewają jeszcze długo po wyjściu z teatru. Wszystkie lalki prowadzone są z niezwykłą wirtuozerią przez jedną aktorkę - Annę Kramarczyk.
  Nagroda Stowarzyszenia Przyjaciół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ,,Ateneum' za walory plastyczne
  Nagroda Śląskiego Oddziału ZASP dla Anny Kramarczyk za najlepszą animację.

   


  W akcji 'Bilet do teatru za 500 groszy' z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast prezentując 98 spektakli. Najwazniejszy punkt, a więc idea akcji i jej główny cel, pozostają niezmienne. Chcemy przybliżyć teatr obywatelom i zwracać uwagę, że jest on miejscem dostępnych, bezpiecznych oraz reagującym żywo na otaczające nas problemy. Akcja to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, które nie muszą się obawiać i który bardzo latwo daje się oswoić. 

  Najlepszym dowodem na jej sens, a jednocześnie na ważność i potrzebę finansowania teatru z publicznych pieniędzy, są liczby ubiegłych lat. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw.