Podany adres email jest błędny
Pole wymagane

Nie masz konta? Zarejestruj się za darmo!

  Miejsce: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
  Gdzie: Lublin
  Al. Racławickie 8/22B
  Kiedy: od 12-05-2018 18:00
  do 12-05-2018 19:30
  Wiek: Przedszkolak
  Uczeń podstawówki
  Cena: 3,00 zł/osoba
  Kategoria: Kina, teatry i opery
  Tel:81-532 16 28, 609 703 570
  E-mail:info@teatrandersena.pl

  Bilet do teatru za 300 groszy

   

  W tym roku Dzień Teatru Publicznego obchodzony będzie już po raz czwarty. Pomysł tego święta zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce obchodził 250-lecie swojego istnienia. Majowa akcja biletu za grosze, w którą zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych w całej Polski była jednym z najważniejszych wydarzeń obchodów i cieszyła się wielkim powodzeniem. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. Ten entuzjazm udało się utrzymać w kolejnych latach.

   

  Ludwik Jerzy Kern 'Proszę słonia'

  / dla widzów od lat 4 / czas trwania: 1 godz. 20min z przerwą /

   

  fot. Przemysław Bator
  ​​

   

  Proszę słonia Ludwika Jerzego Kerna to dla wielu z nas powrót do dzieciństwa, zarówno jeśli chodzi o ulubioną lekturę, jak i wspomnienie starych 'Dobranocek'. Tym razem historię chłopca, który nie umiał urosnąć i… słonia, który rósł ponad miarę, przenosimy na scenę.

  Pinio, kilkuletni chłopiec, jest najmniejszy w swojej klasie. To właśnie jest olbrzymim zmartwieniem jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin: 'na rośnięcie!'. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają - w tajemnicy przed rodzicami oczywiście - do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom…

  Ale to nie koniec. Słoń dziwnym sposobem - oprócz tego, że wciąż rośnie - zaczyna mówić i poruszać uszami, a w końcu chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie, wzbudzając tym samym powszechne zainteresowanie i stając się łakomym kąskiem tak dla kolekcjonerów osobliwości, jak i dla zwykłych rzezimieszków.

  Lubelska realizacja tekstu Ludwika Jerzego Kerna jest POLSKĄ PRAPREMIERĄ.

   

  Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów. Sprzedaż biletów jedynie 12 maja od godziny 10.00 w kasie teatru.